Rozbité teploměry, sklenice a další drobnosti už sestřičky ani nepočítají. Navíc jsou prý agresivní vůči personálu.

„Jedná se o dva dospělé a šest dětí. Nic podobného jsem už dlouho nezažila. Dělají nepořádek, hluk, rozbíjejí věci a další vyhazují ven z okna. Chovají se tu mnohem hůř než zvířata. S těmi bychom si s přehledem poradili. Všichni si přejeme, aby už byl konec a šli domů,“ řekla jedna ze zaměstnankyň nemocnice, která si nepřála být jmenována.

Kromě chování mají prý tito pacienti dost značné problémy s hygienou. „Hygienické návyky jsou u nich naprosto minimální. Nikdo si nedovedeme představit, jak tyto pokoje skončí. Nejspíš se bude muset všechno vyměnit a možná i vymalovat,“ dodala.

Škody na zařízení se podle našich informací už nyní vyšplhaly na několik tisíc korun.

„O problému víme a řešíme jej. V tuto chvíli ale nemáme jinou možnost, než vyčkat. Protože se tito pacienti nedopouští trestného činu, na infekční oddělení policisté nepůjdou. Veškeré škody budeme samozřejmě monitorovat a posléze se snažit je vymáhat. Protože jsou to pacienti z Olomouce, budeme nejspíš o incidentu informovat i kraj,“ řekl ředitel prostějovské nemocnice Zdeněk Horák.

Podobný incident na infekčním oddělení řešila prostějovská nemocnice před zhruba čtyřmi lety. Romští pacienti tehdy káleli do rohů svých pokojů i po zdech.

Vážení čtenáři, vzhledem k rasistickým a vulgárním příspěvkům jsme byli nuceni diskusi k článku zablokovat.