Město v těchto dnech podepsalo zásadní smlouvu, která umožní výstavbu potřebné dopravní a technické infrastruktury s následnou nabídkou míst pro rodinné domy.

„Je završeno téměř dvouleté úsilí města nabídnout v jedné z nejatraktivnějších lokalit prostor pro výstavbu dalších rodinných domů, navíc v místě, kde budoucí stavebníci ocení bezprostřední blízkost lesa a kvalitní občanskou vybavenost,“ uvedl šternberský starosta Stanislav Orság.

Blízko sportoviště, obchody i příroda

U budoucích stavebních pozemků se nachází nově vybudované aquacentrum, atletický stadion, areál šternberské nemocnice, školská zařízení i nákupní možnosti.

Předmětem smlouvy o smlouvě budoucí je prodej pozemků v lokalitě ulice Nad Nemocnicí, kde po realizaci dopravní a technické infrastruktury, podle podmínek výběrového řízení vyhlášeného městem na zastavění lokality rodinnými domy a v souladu s vítěznou nabídkou developera, vznikne území pro výstavbu okolo 40 rodinných domů.

Ilustrační foto
Parcely pro rodinné domy na Olomoucku? Obce je nabízejí za velmi příznivé ceny

Smlouvu město podepsalo se společností metr2 reality, která má s podobnými projekty zkušenosti. Do území bude investovat vyšší desítky milionů korun.

„Vznikne nové komunikační propojení ulice Nad Nemocnicí s ulicí Gen. Eliáše mezi atletickým a fotbalovým stadionem s kompletní dopravní a technickou infrastrukturou,“ přiblížila mluvčí radnice Irena Černocká.

2,5 roku na projekt a infrastrukturu

Od podpisu smlouvy běží lhůta 2,5 roku, ve které musí developer realizovat projekční část akce, výstavbu dopravní a technické infrastruktury a její následný převod do vlastnictví města.

„Až následně se může realizovat prodej pozemků společnosti o celkové výměře cca 29 600 metrů čtverečních,“ upřesnila mluvčí.

Novostavby rodinných domů v Břuchotíně, únor 2023
V polích nedaleko Olomouce vyrůstá ulice novostaveb, budí rozpaky

Společnost metr2 reality podle jednatele Martina Mináře dlouhodobě monitorovala možnosti realizovat na území města Šternberk projekt pro výstavbu rodinných domů, případně pro zasíťování a následný prodej stavebních pozemků a vyhledávala možnosti, jak uspokojit poptávky klientů v této části regionu.

„Podpisem smlouvy začínáme intenzivně pracovat na jeho realizaci, veškeré úsilí budeme směřovat k tomu, abychom projekt ve smluveném čase a v potřebné kvalitě úspěšně zrealizovali,“ uvedl jednatel.