Uničovská radnice totiž startuje nový projekt nazvaný Strom pro dítě.

Osm stromů nahradí mrazem poničené stromy v aleji.

„Prvních šest rodičů novorozenců, kteří zareagovali na výzvu zveřejněnou na městském webu a zaregistrovali se, své dřeviny symbolicky zasadí v sobotu 11. listopadu v 10 hodin,“ řekl mluvčí uničovské radnice Marek Juráň.

Vysazenými stromy tak budou višně pilovité, známé jako sakury. Ty tak nahradí původní, mrazem poškozené stromy ve stávajícím stromořadí na Tyršově ulici.

„Při výsadbě si budou moci rodiče, případně i sourozenci letos narozených dětí, strom symbolicky přisvojit, a to přihrnutím připravené zeminy, jejím udusáním a zalitím stromu,“ řekla Martina Huběnková z odboru životního prostředí uničovské radnice, který výsadbu organizačně zajišťuje.

Samotnou práci s přípravou místa pro výsadbu a s následným ukotvením stromů kůly a úvazky provedou zkušení pracovníci Technických služeb.

Iniciátorem projektu Strom pro dítě je uničovský starosta Radek Vincour, mluvčí radnice Marek Juráň doplnil, že rodiny vedle zážitku získají také certifikát o účasti na společném sázení stromů.

Projekt Strom pro dítě je podle něj ale teprve na startovní čáře a neustále se vyvíjí.

„Proto v tuto chvíli není úplně zřejmé, jaké bude jeho pokračování v příštích letech. Jestli se naváže na doplňování poškozených dřevin ve stávajících stromořadích, či zda se někde mimo zastavěné území vyhradí větší prostor, v němž bude možné současně vysadit větší množství stromů,“ doplnil mluvčí uničovské radnice.