Školáci mají na výběr, zda chtějí strávit letní prázdniny tancem, výlety, sportem, výtvarnou výchovou nebo třeba lanovými aktivitami.

Desítky volných míst na příměstských letních táborech ještě nabízí Akademik sport centrum olomouckého Univerzity Palackého na stránkách www.upol.cz.

Nejvíc možností na výběr ještě mají rodiče dětí a studentů ve věku od 12 do 16 let, volná místa jsou například zaměřená na aerobic, tanec, multikulturní akce nebo lanové aktivity.

„Tato věková kategorie už většinou chce prázdniny trávit po svém, často neorganizovaně, takže kapacit máme dost. Naopak největší zájem je o tábory pro děti od pěti do jedenácti let, volno ještě máme například ve výtvarných aktivitách a rekreačním týdnu spojeném s výlety po okolí Olomouce,“ sdělila spolupořadatelka letních táborů Kateřina Štěrbová.

Celodenní poplatek se pohybuje od 200 do 250 korun na jedno dítě.

„V této částce už je zahrnutý pitný režim, svačinka, oběd a aktivity podle výběru. Doporučuji rodičům vybrat si konkrétní příměstský tábor na našich internetových stránkách a pak se telefonicky informovat, zda jsou na něj ještě volná místa. Přihlášku nám mohou přinést osobně nebo ji pošlou přes internet. O děti se postaráme vždy v době od osmi do 16 hodin,“ dodala Štěrbová.

Vybírat z bohaté nabídky letních táborů a pobytů mohou také zájemci, kteří si prohlédnou webové stránky olomouckého Domu dětí a mládeže.

Děti ve věku od 9 do 16 let mohou ve druhé polovině července vyrazit například na tábor Dobrodružství Willyho Foga do Ochozu u Konice, pátrat v Otrokovicích po Záhadě jezera Čochnes nebo zvolit vodácký puťák po Ohři.

Přihlášky a podrobné informace o přesných termínech a cenách pobytů zájemci získají na www.ddmolomouc.cz.