Část peněz vybraných ze vstupného podpoří Blanickou školku v Olomouci, která se zaměřuje na děti s poruchou autistického spektra.

“Letošní ročník byl pátý, takže takové menší jubileum. Počasí bylo parádní a pár stovek lidí přišlo, kapely taky super, takže si myslím, že to dopadlo skvěle. Chtěli bychom pokračovat v této tradiční rockové akci ve Skrbeni i v dalších letech. Je to vlastně zároveň vždy i oslavou narozenin Hospody Na Statku, která zde funguje stejně jako festival také pět let,” sdělil pořadatel akce Michal Doleček.

Na pódiu se představily kapely Pryor z Náměště na Hané, Hustej Guláš z Olomouce, THE Four Elements z Uničova, Fastmade z Horky nad Moravou, Bikkinyshop z Berouna, Dragon Street rock z Lanškrouna, a největším tahákem byla skupina Th!s s Vojtou Kotkem, která přijela z Prahy.

“Tady ve Skrbeni jsme poprvé, ale je tu krásně. Jinak tady na Olomoucku už to známe, Moravu máme poměrně projetou, hráli jsme třeba v Litovli. Na dnešní koncert se těšíme, bylo krásně, tak snad lidi mají dobrou náladu a vydrží tu až do toho pozdního večera, kdy hrajeme,” řekl Vojta Kotek.