Balogha dočasně zastoupí baletní mistryně Dana Krajevskaja, od ledna do jeho funkce nastoupí sólista baletu Národního divadla v Brně a v Praze Michal Štípa.

"Byli jsme nuceni přistoupit k tomuto kroku kvůli opakovanému porušování vnitřních předpisů divadla a přetrvávající neutěšené situaci v baletním souboru," zdůvodnil krok ředitel Moravského divadla David Gerneš.

Uvedené důvody nechtěl více rozebírat, nevyloučil ale, že k propuštění Balogha přispěla také nedávná komplikace s autorskými právy na baletní přestavení The Beatles Celebration.

Vrátí se Brouci?

Po uvedení premiéry musela být další představení o legendární kapele zrušena, protože Moravské divadlo nezajistilo licenci.

David Gerneš však stále doufá, že se legendární brouci na jeviště Moravského divadla vrátí.

„Vyjednávání o právech je složité, protože české zastoupení musí jednat se svoji polskou centrálou, Polsko pak jedná za všechny držitele práv s Londýnem. Pevně věřím, že se to povede uzavřít co nejdříve a v lednu opět tento balet uvedeme,“ řekl.

Jde o politickou mstu, říká Balogh

Robert Balogh své odvolání označil za neúctu i politickou mstu.

„Ředitel si mě zavolal k sobě a řekl mi, že končím. Bylo to nečekané. Nepochybně v tom má prsty i nové zastupitelstvo města. Mrzí mě to, strávil jsem zde nejlepší roky svého života,“ prozradil Deníku teď již bývalý vedoucí baletního souboru.