Dělníci vytvoří připojovací pruhy a vybudují také nový nadjezdový most, ten starý byl srovnán se zemí.

„Půjde o most se silnicí třetí třídy,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studnický.

„Momentálně je všechno rozbourané. Už se ale kotví piloty, na nichž bude most posazen,“ doplnil místostarosta Olšan Jan Spurný. Stavět se bude až do konce října.

Rekonstrukce na dálnici se dotýká i řidičů jedoucích z Olomouce na Prostějov. Hned za Olomoucí se jim zužuje vozovka na jeden pruh, ten pravý je asi kilometr uzavřen a zůstane minimálně do září.

Simulace pozměněného výškáče Šantovka Tower v olomouckém panoramatu na webu sdružení Za krásnou Olomouc. Investor novou podobu zatím nezveřejnil.
Protestují proti Šantovka Tower. Jak má věžák vypadat, ale nikdo neviděl
Miroslav Petřík
Psychický tlak u mě vyústil ve zkrat, říká radní Petřík

Dopad na Olšany

A opravy také přímo dopadadají na obyvatele Olšan u Prostějova.

„Zvýšil se počet aut projíždějících obcí. Dopady jsou ale hlavně v hromadné dopravě. Linkové autobusy jezdí mezi Prostějovem a Olomoucí přes Studenec a Nedvězí. Prodlužuje se doba jízdy a to je zejména u ranních spojů problém,“ zmínil již dříve starosta Milan Elfmark.

Stavební práce na dálnici zahrnují odbočovací a připojovací pruhy, demolici a výstavbu nového nadjezdu přes dálnici a také rozšíření dálničního mostu přes potok Blata. Součástí stavby je rovněž 170 metrů dlouhá protihluková stěna a úpravy dalších cest v délce 157 metrů. Předpokládané náklady na celé dílo činí 105 milionů korun. 

Autor: Tomáš Kiss

Jihoslovanské mauzoleum v olomouckých Bezručových sadech
Oprava mauzolea ve Výpadu pokračuje, dostane osvětlení i kamery
Bourání nadjezdu na D46 u Olšan
VIDEO: Noční bourání nadjezdu přitáhlo k dálnici zvědavce