Akce se uskutečnila na rozestavěném úseku dálnice v Neředíně. „Pořádáme tady preventivní dopravně-bezpečnostní akci, kdy si řidiči mohou vyzkoušet, zda se tachometr jejich auta neodchyluje od našeho radaru. Mohou se podívat na ukázky první pomoci, resuscitace a masáže srdce nebo si zkontrolovat, zda jejich lékárnička má vše, co mít má,“ řekla mluvčí městské policie Lenka Prošková.

Kromě toho se lidé mohli dozvědět, kolik promile alkoholu mají po vypití jednoho piva. „Měříme i alkohol, aby lidé věděli, jak se jim v těle odbourává. Jinak je to ale u žen a mužů, protože v tom hraje roli hned několik faktorů. Například váha nebo zda dotyčný bere nějaké léky,“ pokračovala Prošková. Tak například žena, která váží zhruba šedesát kilo a vypije jednu desítku, by nadýchala asi 0, 22 promile alkoholu. Za volant by pak ale mohla zasednout až za dvě a půl hodiny.

K těm, kteří si včera nechali otestovat rychlost, patří i manželé Hanákovi. „Jsme na podobné akci poprvé a přijeli jsme si zkontrolovat, jak měří tachometr. Je to dobré, ukazuje to asi minus jeden kilometr,“ pochvaloval si test František Hanák. To Marie Hanáková si zase vyzkoušela, za jak dlouho by mohla po vypití piva sednout do auta a vyrazit na cestu. „Vypila jsem půl litru piva a po ránu mi to vůbec nechutnalo. Pivo moc nepiju, ale když tady ta možnost je, tak jsem si říkala, že to zkusím. Po určité době se člověk jde změřit, a když se na přístroji ukáže nula, tak už může jet,“ řekla Hanáková.