Frekventovanou komunikaci cestáři opravují, provoz je omezen a několik spojnic středu města s Novou Ulicí musejí řidiči objíždět. Stejně tak budou bezmála měsíc cestovat po objízdné trase ti, kteří využívají autobusy olomouckého dopravního podniku.

„V pondělí vpodvečer jsem jela s dcerou pro babičku na Novou Ulici. Na třídě Svornosti jsem ale zjistila, že se tudy přes Foerstrovu nedostanu. Odbočila jsem směrem na třídu Míru, ale ze Škrétovy jsem neměla šanci se do nekonečné kolony zařadit. Vrátila jsem se na centrum, že pojedu ulici Na Vozovce, ani tam jsem rovně na Kmochovu nemohla a skončila jsem na křižovatce ulic Pražská třída Míru,“ líčila pětatřicetiletá Olomoučanka.

„Jely jsme do kina, které jsme kvůli uzavírce nestihly,“ stěžovala si. Stejně tak Miloš Novák, který ve stejný čas jel z Přerova do Olomouce-Neředína, nadával. „Sotva opraví jeden úsek, zdržím se na druhém. Jel jsem na pracovní schůzku na poslední chvíli, zdržela mě už objížďka před Olomoucí. Nakonec jsem musel schůzku zrušit,“ popisoval pondělní cestu průtahem města.

Pavel Študent z olomouckého Ředitelství silnic a dálnic, které frekventovanou komunikaci spravuje, šoférům vzkázal, ať se do 2. prosince obrní trpělivostí. „Musejí být maximálně trpěliví. Peníze jsme dostali na poslední chvíli, tak se snažíme během měsíce silnice opravit. Za to budou řidiči jezdit po komfortních cestách,“ reagoval.

Ředitelství začalo opravovat povrch v tomto úseku až v listopadu proto, že finance, zhruba dvacet milionů korun na Foerstrovu ulici, dostalo ze Státního fondu dopravní infrastruktury na poslední chvíli, v říjnu. Pokud by je neutratilo do konce roku, museli by je vrátit.

Študent řidiče ujistil, že v ohlášené době trvání rekonstrukce počítá podnik i s nepřízní počasí. Včerejší sníh cestářům frézujícím poškozený povrch nevadil.
„Při frézování to nehraje roli. Pokud bychom ale kladli živičné vrstvy, byl by to problém. Proto jsme navrhli uzavírku do konce měsíce, možná do 2. prosince. Samozřejmě se ji v maximální míře pokusíme zkrátit,“ ujistil Študent.

Rekonstrukce dolehla i na hromadnou dopravu. Cestující autobusy by raději měli počítat s menším zpožděním. „Za první dva dny, co je objížďka, ale nepřesáhlo pět minut. Ani žádné kolize na objížďce naštěstí nebyly,“ reagoval včera pracovník dispečinku olomouckého dopravního podniku.

„Šestnáctka zastavuje místo na třídě Svornosti U koule. Co nadělám, hlavně ať tu silnici spraví. Snad nebude sněžit jako dnes, tady se nemám kde schovat,“ posteskla si pětašedesátiletá důchodkyně z Olomouce.

Taky lidé žijící na objížďkách pociťují větší dopravní zátěž: „Po otevření obchvatu jsem si chtěla od aut trochu oddychnout. Teď je to ještě horší,“ posteskla si Zdena Kudličková, která žije v bytě na křižovatce ulic Pražská a třída Míru.

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika