„Lidé se chodili na úřad ptát nebo často telefonovali. Pokud mají přístup k internetu, bude to pro ně nyní jednodušší,“ řekl mluvčí radnice Ivan Rašťák.
Podle vedoucí oddělení evidence řidičů olomouckého magistrátu Hany Kuchařové je potřeba do konce roku vyměnit ještě 14 500 řidičských oprávnění. „Stále je to velké číslo, ale lidé tuto informaci už dostali do povědomí a většinou říkají, že hned, jak bude po dovolených, průkazy si vymění,“ řekla.

Kvůli velkému počtu nevyměněných průkazů dokonce v červenci odstartovala kampaň, která upozorňovala řidiče na nutnost výměny jejich dokladů. „Kampaň pomohla, za měsíc se vyměnila tisícovka průkazů, což je dost,“ uvedla Kuchařová a dodala, že největší nával lidí čekají zhruba v polovině září, až skončí dovolené.

Pokud jste si nechali dělat nový řidičský nebo občanský průkaz či cestovní pas, můžete si zkontrolovat, zda už ho máte hotový na www.olomouc.eu. Po kliknutí na „magistrát“ si stačí v nabídce vybrat položku „stav žádostí“. Kromě řidičských průkazů se zde objevují i průběžné stavy vyřízených cestovních dokladů nebo občanských průkazů. „Je ale nutné znát datum podání žádosti. Ty jsou vyřízeny vždy hromadně za celý den,“ vysvětlil Rašťák.