Řidič se omluvil a David Hrbek, který na šoférovo chování upozornil na sociálních sítích, omluvu přijal. A rád, jak dodal.

O nic jiného Olomoučanovi a zaměstnanci Muzea umění ani nešlo, než aby asistent a řidič primátora Richard Schwarz uznal, že ten večer v Denisově ulici udělal chybu.

„Celá ta věc, proč jsem se rozhodl zveřejnit událost, byla o tom, že jsem dva týdny čekal, než se ozve primátor a dojde k tomu, k čemu včera večer došlo,“ reagoval Hrbek na e-mail od Richarda Schwarze s omluvou.

Hrbkovi přišel v úterý večer poté, co o média napsala o incidentu při vystoupení kapely Garage a zahájení Muzejní noci.

„Omluvy si velmi vážím a považuji to za uzavřené,“ dodal David Hrbek a ještě v úterý večer z facebooku stáhl příspěvek popisující, jak řidič najel do davu lidí v Denisově ulici.

„Začaly se pod ním objevovat vulgární a opravdu urážlivé komentáře. Nestačil jsem je mazat,“ přidal další důvod, proč sdělení odstranil.

Ukázal prostředníček a telefonoval

Richard Schwarz se snažil projet Denisovou ulicí ve chvíli, kdy pod pódiem bylo na 500 lidí, kteří si užívali vystoupení Garage.

„Kolega zakřičel leknutím. Zezadu se mu o nohu otřelo auto. Hned jsme ho strhli stranou,“ popisoval dramatický moment Hrbek.

„Na řidiče, asistenta a řidiče primátora, jsem křičel, jestli se zbláznil a on na mě ukázal prostředníček. Do toho ještě telefonoval. Tváři se ohromně arogantně. Nevydržel jsem to, otevřel dveře auta a řval jsem na něj vulgárně a on na mě,“ uvedl.

Řidič se ohradil, že jel opatrně, krokem a vše neproběhlo, jak Hrbek popsal, ale uznal, že měl jet jinudy.

Uhýbali autobusům 

Primátor Antonín Staněk zdůraznil, že v autě neseděl a o události ví zprostředkovaně a zná verze obou mužů.

„Pokud by došlo k incidentu, jak jej popisuje pan Hrbek, zabývala by se tím policie, řešilo by se to. Vnímám to spíše jako nedorozumění mezi oběma pány,“ sdělil Deníku.

„Je však potřeba si uvědomit jednu podstatnou věc: jestli tam byl zábor, nebo ne a vím, že žádný zábor komunikace tam nebyl, byla normálně průjezdná,“ dodal.

O dopravní omezení nikdo nepožádal

Oddělení státní správy na úseku pozemních komunikací olomouckého magistrátu vydalo v souvislosti se zahájením Muzejní noci a odhalením objektu Davida Černého povolení zvláštního užívání.

„Požádalo si Statutární město Olomouc, zastoupené odborem vnějších vztahů. Zábor se týkal prostoru mezi východem z průchodu a kostelem. V podstatně pro pódium, technické zázemí a stánek. Z části se zábor zasahoval i do vozovky, ne však kvůli divákům, ale pódiu,“ informoval v úterý vedoucí oddělení Milan Fazekaš, který byl na místě a nad tím, jak návštěvníci koncertu museli uhýbat autobusům a několika osobním autům kroutil hlavou.

„O dopravní omezení nás nikdo nepožádal,“ uzavřel.