V hánáckých Vrchoslavicích na jihu Olomouckého kraje se lidé skvěle bavili, nálož vystoupení a nevšední program si místní sami připravili. 

Starosta u vstupu vítající příchozí karafiáty a slivovicí. Na stolech dobové výtisky Stráže lidu, po stěnách budovatelské plakáty a obsluha v tehdejších pracovních uniformách podniku Restaurace a jídelny (RaJ).

"Bylo to tu naprosto perfektní. Chyběl mi tu ale ostravský kahan a hodonínské slunce. Tohle zkrátka místní soudruzi nesehnali," smála se tištínská starostka Alena Wagnerová a pokračovala: "Hodnotím to ale na jedničku s hvězdičkou. Obsluha vzorná a ceny mírné."

Velkou spokojenost vyjádřili snad všichni, kdo se v pátek do místní sokolovny dostavili. Většina si také dala velmi záležet na svých róbách.

"Lidi nás velmi mile překvapili. S myšlenkou retro se ztotožnili. Co jsem slyšel, tak se na ples připravovali, sháněli staré oblečení po babičkách a dědečcích," pochvaloval si vrchoslavický starosta Dušan Svozílek a doplnil: "Něco podobného jsme připravili poprvé. Myšlenka se zrodila na loňském sjezdu rodáků. Každý pak přišel s nějakým nápadem a vznikl nakonec celonoční program."

Právě program s mnoha vystoupeními opravdu bavil. Výstřelem z bájného parníku Aurora se mezi přítomné rozptýlily některé ceny do tomboly.

Kulturní program obsahoval nespočet akcí, kterými se proslavil minulý režim. Velmi dobře zapadl i hudební doprovod skupiny Peters Music.

"Za mě ples parádní. Byla jsem tady poprvé. Líbila se mi ta atmosféra a i doprovodný program. Je obdivuhodné, že v dnešní uspěchané době se místní lidi takto schází aby nacvičili představení. Už dlouho jsem si tak nezatančila," sdělila Deníku Vendula Nečasová z Prostějova.