S vlastní flotilou to nyní vyhrál. V době pandemie koronaviru, která gastro zredukovala na výdejová okénka a rozvoz, nepotřebuje externí dopravce. Právě na rozvoz jídel padne konkurenci podstatná část marže.

Bez propouštění

„Byl to dobrý tah začít s rozvozem ještě před koronou. Základ jsme měli a zkušenosti taky. Dnes máme šest aut a vím, že díky vlastnímu rozvozu přežijeme,“ popisoval Deníku provozovatel podniku Pavel Jelč. Před pandemií Covidu-19 měl čtyři osobní dodávky.

„Přikoupil jsem další a objednávky zvládáme uspokojit,“ pochvaloval si.

Propustit nemusel žádného zaměstnance, kterých má dvě desítky.

„Číšníci jsou v okně a za volantem. Je to změna, ale zvládají to velmi dobře,“ popisoval hostinský.

Výčep na nule, kuchyň na 80%

Tržby během pandemie koronaviru podniku klesly, výčep je na nule, ale kuchyň se podle něj dlouhodobě drží na 70 až 80 procentech.

„Jedině díky vlastnímu rozvozu,“ zdůraznil výhodu proti konkurenci, která se mnohde stává „rukojmím“ společností rozvážejících jídlo. Účtující si až třicetiprocentní provizi od stravovacího zařízení.

Na jídelníčku standardně nabízí desítku pokrmů. Většina se vejde do stokoruny. Denně jich rozveze či podá výdejovým oknem na čtyři stovky.

„Dnes máme svíčkovou na smetaně, hovězí roštěnou na iberijském špeku, kuřecí steak…,“ četl hostinský polední menu s pátečním datem.

150x pizza denně

Podnik je vyhlášený pizzou, která je v kurzu hlavně ve večerních hodinách. Slaných „koláčů“ denně připraví i sto padesát.

„To není problém. Děláme ji i ve třech, když je hodně objednávek. Nechceme, aby zákazníci zbytečně čekali,“ usmíval se kuchař, jenž právě obdržel objednávky a rychle se pustil do přípravy těsta.

VIDEO: Příprava pizzy v restauraci Na pile

Zdroj: DENÍK/Daniela Tauberová

Vyhodit štamgasta, že nemá test?

Hostinský věří, že snad už brzy bude moci znovu otevřít. Bude však mezi posledními, protože nemá venkovní posezení.

„Budu ještě dlouho zavřený. Už se však nemůžeme dočkat,“ pokrčil rameny podnikatel a neskrýval obavy z toho, aby se zase na podzim počet nemocných kvůli mutacím nezvedl a podnik zase nemusel zavřít.

Představa, že by snad měl ve dveřích hosty kontrolovat, jestli byli testováni a jsou negativní, jsem mu nelíbí ani trochu.

„Snad chtějí PCR testy pro hospody, zatímco všude jinde stačí antigenní testy. Je to nesmyslný nápad. Nebudu přece najímat někoho, aby kontrolovat negativní testy. Nebo snad vyhodím štamgasta, že ho nemá?“ kroutil hlavou.

Očkování - jediná cesta

Světlo na konci tunelu spojuje Pavel Jelč s očkováním.

„Situace se nezlepší bez potřebné proočkovanosti. Sám jsem zpočátku váhal, ale vidím, že není jiná možnost. Taky chci s kamarády na pivo, na fotbal, na hokej. Je to jediná cesta a věřím, že to pochybovači taky pochopí,“ uzavřel restauratér.