Chráněné území kolem vodních úkazů je dlouhé dvě stě metrů a dosahuje šířky šesti až deseti metrů. Dále jsou na toku Huntavy v těchto místech vidět stupňovité vodopády, tůňky a tak zvané obří hrnce. V oblasti přírodní památky rostou vzácné druhy květin.

Pěšího výletu k Rešovským vodopádům se může zúčastnit rodina se spíše odrostlejšími dětmi a jedná o vycházkový okruh s kratšími stoupáními. Celkově je dlouhý přes dvacet kilometrů.

Do Rýmařova se turisté dostanou z Olomouce vlakem a ze Šternberka autobusem. Od nádraží vyjdou výletníci po zeleně značené cestě, která je dovede na náměstí. Zde odbočí po zelené vlevo na silnici vedoucí do Horního Města.

Po silnici se výletníci vydají k lesu, který projdou zkratkou po pěšině. Zde přechází rozvodí řek Moravy a Odry a tím i rozvodí Černého a Baltského moře. Z nejvyššího místa nad osadou Skály je výhled na část hřebene Jeseníků v úseku Ztracené kameny – Vysoká hole.

Od osady Skály sestoupají cestovatelé po několika metrech do zastíněného lesního prostoru, a už slyší tok Huntavy, který značí, že od cíle nejsou výletníci daleko.

Ještě před příchodem k vodopádům prochází při soutoku Huntavy s Tvrdkovským potokem pod Čertovou stěnou, která slouží jako cvičný horolezecký terén. Proti Čertově stěně jsou neznatelné zbytky středověkého hrádku, tzv. Zapomenutého zámku. Na řadu pak přicházejí již zmíněné vodopády.

Od vodopádů pokračují turisté vlevo a po žlutě značené cestě (souběh s červenou značkou) stoupají do obce Rešov. Zde odbočí za bývalou školou vlevo a žlutě značenou lesní cestou sestupují do údolí říčky Oslavy a pokračují vlevo proti jejímu proudu.

Po asi 2,5 km dojdou ke Strálecké myslivně. Zde odbočí vlevo a proti toku Stráleckého potoka se červeně značenou lesní cestou dostanou pod zříceninu gotického hradu Strálek, ke kterému vede významová značka asi 300 m. Od hradu se vrací na značenou cestu.

Tipem pro zastavení a načerpání sil je v Rýmařově hostinský pivovar a hotel Excelent.