„O letních prázdninách není na radnici takový provoz jako během roku, a tak chceme s rekonstrukcí reprezentačních místností začít právě v této době. Opravíme jednací síň včetně předsálí a čekárnu před kanceláří primátora,“ uvedl náměstek primátora Martin Major.

Na magistrátu nyní dokončují projektovou dokumentaci. V nejbližší době chtějí vypsat výběrové řízení na zhotovitele prací.

„Radnice je velice cenná kulturní památka a v plánované rekonstrukci chceme respektovat její hodnotu, proto vybereme specialisty na opravy historických objektů a interiérů. V místnostech renovujeme podlahy, vyměníme nevzhledné radiátory a celý mobiliář. Vše samozřejmě musí zapadat do historického vzhledu radnice. Prostory budou také klimatizované. Celkové náklady počítáme kolem tří milionů korun,“ popsal Major.

Do budoucna chce město s rekonstrukcemi budovy pokračovat. „Všechny práce nelze provést naráz, proto vždy vybereme jen část budovy, aby se neomezil její chod. V příštích letech uvažujeme o opravách druhého patra, kde sídlí několik odborů magistrátu,“ doplnil Major.

V minulých letech už na radnici rekonstruovali obřadní síň, kancelář primátora a jeho sekretariát.