„Řvou po nás sprostě, ale my jsme to schválně nenaplánovali. Musí se to vyměnit,“ vysvětlovali v místě uzavírky pracovníci firmy, která provádí výstavbu a rekonstrukce plynovodů.

close Řečínskou ulici přetnula oprava plynovodu info Zdroj: Mapový podklad: mapy.cz. Grafika: Deník zoom_in Řepčínskou ulici přetnula oprava plynovodu

Pod komunikací v ulici Řepčínská u prodejny elektro byl zjištěn únik plynu. „Tuto velkou trubku musíme dostat ven a strčit tam novou. V příštím týdnu by to mohlo být částečně průjezdné, ale ne do Balbínovy ulice, v Řepčínské,“ vysvětlovali pracovníci firmy.

Kolem nich během pár minut projelo několik aut - zákaz nezákaz. „My je zastavovat nemůžeme. Často na to ještě vztekle dupnou,“ pokrčili rameny nad bezohlednými šoféry.

Stejně tak ulicí Balbínova přijížděli ke staveništi řidiči, přestože na křižovatce stojí značka slepá ulice.

„Jedu podle navigace. Že je tady zákaz, vidím až na místě,“ rozčiloval se řidič BMW, který se otáčel těsně před staveništěm. Za ním už do slepé ulice vjížděla od Svatoplukovy další auta.

Městský průtah v ulicích Albertova, Foerstrova a Pražská bude kvůli probíhajícím opravám povrchu vozovky uzavřen do 5. listopadu.