„V opravě východu z budovy se využijí luxfery, které jsou již instalovány u hlavního vchodu. Vedle zastřešení budou luxfery pokračovat více do prostoru chodby a zajistí tak lepší prosvětlení," sdělila Kateřina Šubová, tisková mluvčí ČD.

„Vzniká i nový komerční prostor místo původní úschovny zavazadel. Cestující, kteří si oblíbili nákupy ve druhém podlaží jistě ocení změny výloh,“ popsala.

Již dříve se vyměnila také stará okna za plastová, jejichž obměna se dělá postupně. Nově se udělalo i zastřešení nad hlavním vchodem, který navíc bude lépe přístupný i vozíčkářům a matkám s kočárky, protože je vybavený bezbariérovou rampou.

České dráhy chtějí mít další fázi rekonstrukce hotovou v termínu, kdy se má otevřít i prostor před nádražní budovou, tedy v polovině června.

„Chtěli bychom také očistit fasádu výpravní budovy,“ sdělila Šubová.

Podle ní by v budoucnu ČD společně se Správou železničních dopravních cest vylepšily i ostudný podchod, kterým se pohybují cestující při cestě z nádraží na jednotlivá nástupiště.

„V tomto ohledu budeme i my tlačit a vést jednání s ČD, protože i naším záměrem je mít čistá a bezpečná nádraží podle vzoru standardu pro 21. století,“ poznamenal Alois Mačák, náměstek olomouckého hejtmana.