Typické žluto-černé soupravy RegioJetu přilákaly v sobotu odpoledne na přerovské nádraží davy zvědavců. Nebylo jich sice tolik, jako v Otrokovicích, kde se stály na prohlídku kupé fronty, ale lidé byli nadšeni.

„Vnímám to jako velký pokrok v rozvoji dopravy, že RegioJet posunul mezi Košicemi a Prahou také do Přerova. Konečně se i odsud dostaneme do hlavního města luxusními vlaky," řekl jeden z návštěvníků.

Lidé se zajímali především o technické vybavení – prohlédli si vůz Astra s individuálními obrazovkami v sedačkách, ale také dětskou hernu v jednom z kupé.

Přímo na nástupišti si mohli dát kávu a zeptat se personálu na to, co je zajímá.

 Na prvním nástupišti v sobotu odpoledne vůbec poprvé zastavil RegioJet, který začne od poloviny prosince přepravovat také cestující z Přerova.

Ráno do Prahy, odpoledne na Slovácko

„Od změny jízdního řádu v neděli 13. prosince začnou vlaky RegioJet spojovat denně Prahu s Přerovem a Zlínským krajem. Nově zamíříme jako odpolední spoj z Prahy s odjezdem v 16.46 hodin do Přerova, kam náš vlak dorazí v 19.17 hodin," uvedl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

Souprava pak bude dál pokračovat do Hulína, Otrokovic a Starého Města u Uherského Hradiště.

„Ráno spoj vyrazí v opačném směru do Prahy podle následujícího jízdního řádu: ve Starém Městě u Uherského Hradiště zastaví v 5.50 hodin, z Otrokovic bude odjíždět v 6.01 a z Přerova v 6.22 hodin. Na pražské hlavní nádraží dorazí v 8.58 hodin," upřesnil.

RegioJet spustí v nejbližších dnech také předprodej na mezinárodní spoje na Slovensko. Nový vlak vypraví ze Starého Města přes Otrokovice, Hulín a Přerov do Olomouce a Prahy.

„Přerov v naší síti dlouhou dobu chyběl, protože vlaky, které jezdí mezi Prahou a Ostravskem, bohužel toto nádraží míjejí, což je velká škoda. Když jsme plánovali rozvoj linek směrem na Zlínský kraj, začali jsme vnímat zastávku v Přerově jako pozitivní věc," zmínil.

Ranní spoj z Přerova do Prahy je podle něj ideální především pro cestující, kteří se potřebují dostat do hlavního města třeba na jednání, nebo si chtějí udělat jednodenní výlet s dětmi.

Jízdenky jen na webu. Nebo v Olomouci

V ceně základního jízdného, které je 180 korun, je zahrnut kompletní servis RegioJetu – nápoje zdarma, káva v neomezeném množství a připojení k internetu.

Součástí jízdenky je i automatická rezervace místa a možnost nákupu občerstvení na palubě za zvýhodněné ceny. V každém voze je palubní personál, který se o cestující stará.

A kde si mohou Přerované zakoupit jízdenku?

„Naším hlavním prodejním nástrojem je internet, který využívá velká část cestujících. Zatím máme prodejní místa v Olomouci nebo Hranicích, v Přerově se ale budeme snažit navázat spolupráci s partnerem, který by naše jízdenky prodával," uzavřel Aleš Ondrůj.