„Je to po vzájemné dohodě. Nové vedení nemocnice se domnívá, že překlopení na obchodní společnost bude náročné a nejde jej sloučit s funkcí senátora,“ řekl Vavroušek. Prohlásil, že v nemocnici se mění obchodní plán i účetní systém a další technické parametry. „Je to hodně práce,“ podotkl Vavroušek. Naznačil, že medicínské obory jsou ve šternberské nemocnici dobře nastaveny směrem k veřejnosti, ale nevyhovují svou lukrativností. „Myslím, že novým ředitelem bude spíše ekonomický inženýr než lékař,“ dodal.

Šternberskou nemocnici pronajal kraj od 1. července společnosti Agel, kterou zastupuje Středomoravská nemocniční a. s. Její ředitel a předseda představenstva Tomáš Uvízl řekl, že odchod nabídl Vavroušek sám. „Na dohodu jsme přistoupili, i když radost z toho nemám,“ sdělil Uvízl. Také on hovořil o značném objemu účetních prací, které transformaci nemocnice provázejí. „Pacienti takovou změnu ani nepoznají. Kvalita péče zůstane stejná,“ ujistil.

Ředitelé dalších dvou nemocnic v Prostějově a Přerově ve své funkci podle svých slov setrvají. Smlouvu mají zatím do konce roku. „Prostě jsem ředitelem odštěpného závodu, to platí,“ řekl šéf prostějovské nemocnice Ivo Vlach. Také Zdeněk Horák z Přerova potvrdil, že o odchodu neuvažuje. Všechny tři nemocnice čeká na podzim detailní analýza celkového hospodaření a struktury poskytované péče. „Nemůžu zaručit, že se nic nezmění. Teprve na základě výsledků analýzy budeme vědět, co dál,“ naznačil Uvízl.