Příchozí se tady mohli dozvědět, jak porozumět řeči neuronů, čekaly na ně ale i interaktivní hry, optické klamy nebo záhadné rostliny, které dokáží ovlivnit lidské vnímání. Po oba víkendové dny se tady totiž konal rodinný program Dny mozku.

„Vnuka zajímá všechno. Bereme to odspodu až nahoru, k některým věcem se vrací, pamatuje si, co ho minule zajímalo, ale něco je pro něj nové, takže objevujeme stále nové věci,“ řekl Mirek Novák, který do Olomouce přijel s vnukem a manželkou ze Štěpánova.

„Dnes jsme ale přišli hlavně na sovičky. Podívali jsme co baští, zjistili jsme, jak vypadají kostičky myší a hlodavců. Bylo to zajímavé i pro nás. Taky mají novou expozici planetárium, tak jsme viděli něco nového,“ doplnila paní Jana.

Jako povedený výlet ohodnotila návštěvu pevnosti i Markéta Kuklová. S kamarádkou a dětmi přijela z Ostravy.

„Jsme tady úplně poprvé, kamarádka našla informace na internetu a přijeli jsme se podívat hlavně na mozek. Bylo to hezké, děti si mohou všechno vyzkoušet a líbí se mi i to prostředí pevnosti,“ řekla žena. 

Další akcí, na kterou interaktivní muzeum vědy láká, je nová instalace Hledání kódu života, která se otevírá ve čtvrtek 22. března a je připravovaná ve spolupráci s Ústavem experimentální botaniky AV ČR.

Kromě toho už o dalším víkendu 24. a 25. března se pak pevnost promění v ráj plazů a obojživelníků.