Nyní dolaďuje návrh podmínek pronájmu nemovitostí, které v areálu nemocnice vlastní. Agel již dříve vzkázal, že je připraven jednat. „Za pronájem movitého majetku budeme chtít 29 tisíc korun ročně s tím, že každým rokem se bude částka o deset procent snižovat,“ uvedl místostarosta Jiří Zemánek (ČSSD) po včerejším jednání rady, která sumu stvrdila. Jde zejména o přístroje. Naposledy město přispělo 800 tisíci korunami na přístroj do porodnice.

V případě budov se chce město zhruba držet podmínek, za kterých své nemovitosti v nemocnici pronajímalo příspěvkové organizaci, tedy ještě kraji. Částka by měla být 870 tisíc korun ročně. „Nemovitý majetek budeme projednávat 3. září. Každopádně se budeme držet toho, co jsme měli nasmlouvané s krajským úřadem. Nechceme negativně zasáhnout do hospodaření nemocnice, aby to nepocítili pacienti,“ poznamenal Zemánek.

Mluvčí Agelu Simona Součková již dříve sdělila, že Agel je připraven o podmínkách pronájmu se Šternberkem jednat. „Myslím, že se dohodneme,“ reagoval místostarosta. Agel od července převzal do nejméně dvacetiletého pronájmu nemocnice v Přerově, Prostějově a Šternberku. Ten má jako jediný ze tří měst v nemocnici vlastní majetek. Olomoucký kraj každoročně z pronájmu budov získá 25 milionů korun. Dalších 52 milionů korun dá nájemce za pronájem zdravotnického zařízení. Agel slíbil, že během nájmu investuje 100 milionů korun.