Uničov, Masarykovo náměstí

pátek 28. listopadu, od 17 hodin

Vánoční strom rozzáří Masarykovo náměstí v Uničově v pátek 28. listopadu.

Od 17 hodin tam děti ze Základní školy Dubicko zahrají pohádku Lotrando a Zubejda.

Stromeček se pak rozsvítí v 18 hodin.

Litovel, náměstí Přemysla Otakara

pátek 28. listopadu, od 15.30

V pátek 28. listopadu odpoledne se na náměstí Přemysla Otakara v Litovli uskuteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Program vyplní svým vystoupením děti z místních mateřských a základních škol, program vyvrcholí vystoupením pěveckého sboru Senzakord.

Chybět nebude Ježíškova pošta a občerstvení.

Šternberk, Hlavní náměstí

neděle 30. listopadu, v 17.15

V neděli 30. listopadu krátce po 17.15 se slavnostně rozsvítí vánoční stromu na Hlavním náměstí ve Šternberku.

Po celé odpoledne, od 15 hodin, budou návštěvníkům zpívat a tančit děti z mateřinky na Komenského ulici, základní škol Svatoplukova a Dr. Hrubého.

Se svým pásmem písní a hudby se představí také místní základní umělecká škola a Dům dětí a mládeže.

Zhruba v 17.30 rozezní náměstí koledy v podání Pěveckého sboru Šternberk a program vyvrcholí vystoupením brněnského vokálního kvartetu PT Vocals v 17.45. 

Bukovany, Obecní úřad

sobota 29. listopadu, v 17 hodin

Okolí obecního úřadu v Bukovanech bude od soboty 29. listopadu zdobit zářící vánoční strom. K jeho rozsvícení se lidé sejdou v 17 hodin.

Večer doprovodí vystoupení dětí z mateřské školy a nabídka drobných dárků. Komu bude zima, může se na místě zahřát punčem. 

Medlov, Obecní úřad

neděle 30. listopadu, v 16.30

Na rozsvícení vánočního stromu se chystají v Medlově. Slavnost se uskuteční v neděli 30. listopadu, v 16.30 u Obecního úřadu.

Vystoupení na slavnost si připravili trubači Vojta Konrád, Karolína Vrzalová a děti z farnosti. Připraveny budou u perníčky, čaj na zahřátí a dospělí si budou moc koupit punč. 

Hlušovice

neděle 30. listopadu, od 14 hodin

Na první adventní neděli pořádá Spolek žen Hlušovice vánoční jarmark.

Výroční trh začíná v Hlušovicích ve 14 hodin v kulturním domě. Ke koupi budou vánoční dekorace a dárky, organizátoři nezapomněli ani na občerstvení.

Na místě mohou návštěvníci využít služeb Ježíškovy pošty. V 16.30 dojde na rozsvícení vánočního stromu. 

Náměšť na Hané, náměstí TGM

pátek 28. listopadu, od 13 hodin

Na vánoční jarmark zvou pořadatelé do Náměště na Hané. Akce se koná v pátek 28. listopadu od 13 do 21 hodin na náměstí T.G. Masaryka.

Součástí programu je v 16.30 slavnostní otevření zrekonstruovaného náměstí, vystoupení žáků místní základní školy a v 17 hodin rozsvícení vánočního stromu.

Občerstvení bude připravené. 

Náklo

pátek 28. listopadu, od 17 hodin

V pátek 28. listopadu se na návsi v Nákle na Olomoucku rozzáří letošní vánoční strom. Slavnost se uskuteční od 17 hodin. (paš)

Lhota nad Moravou

sobota 29. listopadu, od 17 hodin

Slavnostní rozsvěcení vánočního stromku a betlému se chystá v sobotu 29. listopadu ve Lhotě nad Moravou, místní části Nákla.

Chybět nebude muzika, francouzský punč, svařák nebo čaj pro děti. Příchozí mohou donést i svoji kulinářskou pochutinu. 

Příkazy

sobota 29. listopadu, od 16 hodin

Slavnostní rozsvícení stromu chystají v sobotu 29. listopadu v obci Příkazy.

Předcházet mu bude v 16 hodin koncert v kapli sv. Cyrila a Metoděje. Vystoupí na něm žáci místní Základní školy, členové Hanácké mozeke z Litovle a Smíšený pěvecký sbor z Příkaz.

Hynkov, u Kapličky

pátek 28. listopadu, v 18 hodin

Vánoční strom se slavnostně rozsvítí v pátek 28. listopadu v Hynkově, místní části obce Příkazy. Začátek je naplánovaný na 18 hodin u Kapličky.

Na příchozí tam čeká vystoupení malých dětí z příkazské základní školy a tamního pěveckého sboru. Chybět nebude vánoční punč nebo čajík pro nejmenší. 

Majetín

neděle 30. listopadu, v 18 hodin

V Majetíně na Olomoucku, na návsi bude v neděli odpoledne rušno. Lidé tam společně rozsvítí v 18 hodin letošní vánoční strom.

Na programu je i vystoupení dětí z místní mateřinky, majetínský punč nebo čaj.

Organizátoři příchozí vybízí, aby si s sebou vzali hrnečky, zároveň s sebou mohou přinést i hračku, kromě těch plyšových, se kterou si jejich děti už nehrají. Organizátoři akce je pak předají dětem z olomouckého Klokánku. 

Šumvald

sobota 29. listopadu, od 18 hodin

Rozsvícení vánočního stromečku s tradiční zabíjačku chystají na nadcházející víkend dobrovolní hasiči ze Šumvaldu.

Tradiční zabíjačka odstartuje v sobotu v 9 hodin ráno, v prostorách hasičské zbrojnice. Stromeček vesnici rozzáří v 18 hodin odpoledne. Bohaté občerstvení nebude chybět. 

Vsisko

neděle 30. listopadu, od 15.30

Rozsvícení vánočního stromu chystají na neděli 30. listopadu ve Vsisku, místní části Velkého Týnce. Slavnost se uskuteční od 15.30 na dětském hřišti.

Chybět nebude společné zdobení adventního věnce a vánočního stromu, Ježíškova pošta nebo za hezkého počasí promítání vánoční pohádky. 

Huzová

Kdy: pátek 28. listopadu, v 16 hodin

Co: V Huzové se v pátek odpoledne sejdou u vánočního stromu. Přesně v 16 hodin jej místní rozsvítí, zazpívají si koledy a nejmenší budou moci poslat svá přání Ježíškovou poštou. Pro zahřátí přichystali organizátoři čaj, svařák a grog. Napečeno bude cukroví. (tau)

Bělkovice – Lašťany, sokolovna

neděle 30. listopadu, v 17.15

Na slavnostní rozsvícení vánoční stromu zvou v neděli pořadatelé z Bělkovic-Lašťan na Olomoucku. Akce začíná v 16 hodin před místní Sokolovnou, světla na stromku se rozzáří až v 17.15 hodin.

K poslechu budou hrát Turečci, vystoupí také děti z bělkovické základní školy.

Pořadatelé pro návštěvníky připraví vánoční punč, svařené víno, grilované speciality, klobásky z udírny a bramboráčky. 

Křelov – Břuchotín, před místní farou

neděle 30. listopadu, od 15 hodin

Vánoční jarmark spojený s pátým ročníkem rozsvícení vánočního stromečku, se chystá na neděli 30. listopadu v Křelově – Břuchotíně. Slavnost odstartuje v 15 hodin před místní farou.

Příchozí mohou ochutnat punč, vyrobit si něco hezkého ve vánoční tvořivé dílničce a koupit si dárečky.

Rozsvícení stromu se pak uskuteční v 17 hodin. Předpokládaný konec akce organizátoři avizují na 19 hodin. (paš)

Samotišky

pátek 28. listopadu, v 17 hodin

Rozsvícení vánočního stromečku se v pátek 28. listopadu chystá v 17 hodin v Samotiškách u Olomouce, před místním obchodem. Na programu jsou koledy a rozsvícení stromečku. 

Bouzov, náměstí

sobota 29. listopad, v 16 hodin

Na slavnostní rozsvícení vánočního stromečku se v sobotu 29. listopadu chystají i obyvatelé Bouzova.

Pořadatelé uvádí, že slavnost startuje v 16 hodin, na programu bude vystoupení Loštické veselky, jarmak i občerstvení. Odpoledne pak v 18 hodin uzavře ohňostroj. 

Babice

pátek 28. listopadu, od 16.30

Na slavnostní rozsvícení vánočního stromečku se chystají v Babicích. Stromeček se poprvé rozzáří v pátek 28. listopadu.

Akce odstartuje před obecním úřadem v 16.30 hudebním programem. Samotné rozsvícení se pak plánuje na 17 hodinu.

Chybět nebude ani občerstvení v podobě vánočního punče pro děti i dospělé. 

Štěpánov, mezi školou a kostelem sv. Vavřince

neděle 30. listopadu, od 15 hodin

Rozsvícení vánočního stromu ve Štěpánově na Olomoucku se odehraje v neděli 30. listopadu v prostoru mezi základní školou a kostelem sv. Vavřince. Program začíná od 15 hodin.

„Připravili jsme vystoupení žáků naší základní a mateřské školy a nabídneme také prodej keramiky s vánoční tématikou. Chybět nebude ani občerstvení, hrneček si vezměte s sebou," vyzývají pořadatelé a doplňují, pod stromeček je možné donést i dárky pro zvířata v útulku. 

Benátky, místní část Štěpánova

sobota 29. listopadu, od 16 hodin

Rozsvícení vánočního stromu s malým jarmarkem si pro své obyvatele nachystali organizátoři z Benátek, místní části Štěpánova.

Slavnost se u nich bude konat v sobotu 29. listopadu od 16 hodin, strom se poprvé rozzáří v 17.30.

Na jarmarku bude možné koupit adventní svícny, svíčky, vánoční přání, perníčky, ale i uzeniny. Chybět nebude ani bohaté občerstvení. 

Moravská Huzová

pátek 28. listopadu, v 17 hodin

Vánoční strom v Moravské Huzové, místní části Štěpánova na Olomoucku poprvé zazáří v pátek 28. listopadu, v 17 hodin. Po rozsvícení jsou všichni zváni na posezení při hudbě se skupinou GAMA, na vánoční výstavku a na ukázkovou hodinu dětské jógy do prostor obecního domu.

„Rolničky a zvonečky vezměte s sebou," vzkazují pořadatelé. 

Mrsklesy

neděle 30. listopadu, od 14 hodin

Vánoční dílnu, ale i rozsvícení vánočního stromu nachystali na neděli 30. listopadu v obci Mrsklesy.

Ti, kteří by si chtěli vyrobit svůj adventní věnec, by měli zamířit do mrskleského Kulturního domu, kde od 14 hodin startuje tvořivá dílnička.

Příchozí si mohou vánoční dekoraci vyrobit nebo koupit, mohou ochutnat punč nebo domácí zákusky. Věnec na dveře vyjde na 90 korun, za věnec se svíčkami zaplatí od 140 do 150 korun a ostatní výrobky budou stát od 70 do 100 korun.

„S sebou si vezměte tavicí pistoli, nůžky, větvičky thují, buxusu či třeba mahonie," upozorňují pořadatelé s tím, že předškolní děti budou mít svoji dílničku 6. 12. 2014. Od 17 hodin se pak uskuteční rozsvícení stromu před Obecním úřadem. 

Doloplazy, sál Kulturního domu

sobota 29. listopadu, v 18 hodin

Adventní setkání nachystali na sobotu 29. listopadu v Doloplazích.

Od 14 hodin jsou v nabídce sále doloplazského Kulturního domu adventní dílničky a vystoupení dětí místní základní školy.

V 18 hodin se pak rozsvítí vánoční strom. Program ještě slibuje vystoupení školáků a závěrečný ohňostroj. Občerstvení bude zajištěné, vstupné je dobrovolné.

Bohuňovice, dům služeb a okolí

sobota 29. listopadu, v 17 hodin

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu chystají na sobotu 29. listopadu v Bohuňovicích. Akce startuje v 17 hodin, v místním domě služeb a okolí.

Na programu je vystoupení dětí místní základní a místní školy, chybět nebude společné zpívání koled s kytarou nebo třeba stánky s bohatým občerstvením či drobné výrobky s vánoční tématikou.

Pořadatelé také přichystali soutěž O nejlepší bohuňovický punč.