Na první se koncem minulého týdne vydali hygienici. Trhy si proklepla i potravinářská inspekce. Zatím nezjistili nic, co by mělo adventní konzumenty znepokojit. Prodejcům vzkazují, že se na trzích objeví i v dalších dnech.

„Na kontrole jsme byli a zatím bez problému," shrnul Jindřich Smička, ředitel olomouckého inspektorátu Státní zemědělské a potravinářské inspekce.

„Pokud jsme něco zjistili, byly to naprosté drobnosti, které se odstranily na místě. Nebylo potřeba prodejcům ukládat nějaká opatření," dodal.

Na vánoční trhy na Horním a Dolním náměstí se koncem minulého týdne vydali také hygienici.

„Při provedeném monitoringu jsme neodhalili nic problematického. Klademe důraz na prevenci a se standardem, který jsme viděli, jsme spokojeni. Uvidíme, jak to bude vypadat při dalších kontrolách," uvedla Jitka Švecová, vedoucí odboru hygieny výživy a předmětů běžného užívání Krajské hygienické stanice v Olomouckém kraji.

Hygienici se zaměřili například na provozní a osobní hygienu, jestli mají stánkaři k dispozici pitnou vodu, aby si mohli umýt ruce a očistit náčiní potřebné k přípravě a výdeji pokrmů.

„Zajímalo nás, jak skladují potraviny, zda je oddělené, co má být odděleně a jestli pamatují na potřebnou teplotu. V zimě většinou takové problémy řešit nemusíme, ale pokud bude k patnácti stupňům, je potřeba myslet na chladírenské teploty při uchování vajec a čerstvého těsta," popisovala, co všechno hygieniky zajímalo.

Punč s mírou a nekombinovat

U punče, kterého se denně na náměstí vypijí hektolitry, kontroluje potravinářská inspekce suroviny, z nichž je vyráběn.

Inspektory zajímá i příprava a hygiena prodeje. Trhovcům vzkazují, že se na vánoční trhy opět chystají v nejbližších dnech a pokud zjistí nedostatky, mohou padat pokuty.

„Zároveň ale musím ujistit, že zkušenosti z minulých let jsou takové, že jsme v souvislosti s vánočními trhy nezaznamenali žádné zdravotní problémy ani stížnosti na prodejce," dodala Švecová.

Možné potíže po konzumaci samotného punče většinou podle hygieniků souvisejí s tím, že horký nápoj nebyl popíjen s rozumem.

„Každý punč je svým způsobem originálem připraveným podle vlastní receptury a jestli zvolené suroviny mohou zalomcovat s trávicím systémem, je na citlivosti každého zákazníka. I tady pochopitelně platí, že všeho s mírou a kombinovat co nejméně," usmála se hygienička.