K 15. hodině středeční přepravu cestujících zajišťuje na trase Fibichova – Tržnice – Nová Ulice a zpět linka číslo 1. Zatím bude jediná, která se do kolejiště vrátí.

„Tyto tramvaje prozatím nebudou jezdit dle běžného jízdního řádu, ale budou vypravovány v intervalu 7,5 minuty," sdělila Martina Krčová, mluvčí Dopravního podniku města Olomouce (DPMO).

Na Novou ulici bude zajíždět také nově označený autobus U, který tak nahradí linku číslo 6. Bude jezdit přes náměstí Hrdinů do Neředína a zpět. DPMO autobusy, které zastupovaly „jedničku", využije na trase linky číslo 2. Tedy z hlavního nádraží přes centrum do Neředína a zpět.

„Zde tak bude zajištění taktéž 7,5 minutový interval," popsala mluvčí DPMO.

Do Pavloviček i nadále svezou cestující autobusy s číslem 4, které jezdí pouze od a k hlavnímu nádraží.

Další linky během čtvrtka

Olomoucký dopravní podnik má dvě čety, které mohou námrazu z trolejí odstraňovat. Ve středu odpoledne by měla dorazit posila.

„V Brně mají svých starostí dost, ale už jsou na cestě kolegové z Ostravy, kteří nám budou pomáhat celou noc," dodala Martina Krčová.

Ve čtvrtečních ranních hodinách bude podle ní doprava vypadat stejně jako dnes.

„Bude provozována tramvajová linka číslo 1 a dále bude jezdit náhradní autobusová doprava na trase linky číslo 2 a náhradní autobusová doprava označena jako linka U. Během zítřejšího dne doufáme ve zprovoznění dalších tramvajových linek," uzavřela mluvčí DPMO.

VÍCE: Zastávky bez informací? Trochu nám to uteklo, přiznává DPMO

Boj s ledem v Olomouci - středa 3. 12. 2014 - DPMO pracuje na zprovoznění tramvajové trati

Oprava tramvajové trati v Olomouci. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč