Sníh na území Olomouckého kraje přinesl na silnicích spíše menší nehody. Od úterního odpoledne jich policie registrovala dvacet v celém Olomouckém kraji, jen ve dvou případech došlo k lehkému zranění.

„Většinou šlo o nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky," odkazovala policejní mluvčí Irena Urbánková na počasí.

Na kluzkých silnicích tak do sebe jednou vrazila tři auta, za Velkým Týncem ve směru na Grygov jich bylo dokonce pět.

Nikomu se naštěstí nic nestalo.

„V Kocourovci na dálnici skončilo auto ve svodidlech," uvedla mluvčí další havárii v části Přáslavic na Olomoucku.

Střet autobusu s dodávkou

Jak informoval mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák, vyjížděly jejich jednotky několikrát k vozidlu obrácenému na střechu a kolize se nevyhnuly ani autobusům.

Například spoj linky číslo 11 olomouckého dopravního podniku se v Samotiškách srazil s dodávkou.

„Při střetu došlo k jednomu zranění, na místě jsme likvidovali uniklé pohonné hmoty. Cestujícím z autobusu se nic nestalo," sdělil Hošák.

Silničáři v permanenci

Sněžení zaměstnalo i krajské silničáře.

„Nasadili jsme techniku a po chemickém ošetření je všechno sjízdné. Vrstva sněhu byla do dvou centimetrů, teď už je to rozbředlé," řekl dispečer olomouckého střediska údržby Správy silnic Olomouckého kraje.

Posypové vozy vyjely v úterý i na Jesenicku, kde sníh na silnicích zůstával.

„Odpoledne začalo sněžit se slabým větrem. Silnice udržujeme chemicky i posypem. V nižších polohách jsou holé a mokré, v těch vyšších jako například na Rejvízu je vrstva sněhu do deseti centimetrů. Silnice jsou sjízdné," informoval v úterý večer dispečer jesenické údržby silnic Miroslav Hlavatý.

Předpověď počasí

Podle meteorologů z Českého hydrometeorolo­gického ústavu mělo v noci na středu v kraji sněžení ustávat a mizet měla i oblačnost.

Středa bude oblačná, místy se objeví sněhové přeháňky. Teploměr ukáže mínus dva až jeden stupeň, na horách mínus sedm až mínus tři stupně.

SOUVISEJÍCÍ: Silnice v Olomouckém kraji pokryl nový sníh, opatrnost je nutná

OBRAZEM: Situace v centru Olomouce

Blokování tramvajové dopravy v Pekařské ulici v 15.00 - 4.12.2012. Tram­vajačka souvislým zvoněním přivolala provinilého řidiče. Zpoždění cca 7 minut.

Blokování tramvajové dopravy v Pekařské ulici v 15.00 - 4.12.2012. Tram­vajačka souvislým zvoněním přivolala provinilého řidiče. Zpoždění cca 7 minut. FOTO: DENÍK/Jiří Kopáč

Úklid chodníku v olomouckých ulicích

Úklid chodníků na Horním náměstí v Olomouci. FOTO: DENÍK/Jiří Kopáč