„Již byla provedena montáž části ocelového tubosideru a nyní se provádí obetonování konstrukce. V místě výtoku nového mostu se provádí montáž výztuže čela tubosideru, betonáž prahů a v tomto týdnu bude zahájena pokládka kamenné dlažby koryta vodoteče,“ popisovala v pondělí Jana Kohoutová, mluvčí společnosti Strabag, která získala zakázku.

Nová meteostanice na hlavním tahu mezi Olomoucí a Šternberkem u odbočky na Bělkovice-Lašťany, 24. července 2022
Novinka na tahu Olomouc - Šternberk: meteostanice s kamerami a senzory

Vodu z potoka převedli stavbaři do provizorního zatrubnění.

„Toto potrubí bude částečně odstraněno a zbývající část zůstane v místě původního koryta potoka a bude zabezpečena pro zamezení deformací potrubí výplní,“ vysvětlovala mluvčí.

V těchto dnech zároveň probíhají dokončovací práce na opěrné zdi v místě vtoku mostu a další činnosti.

Ilustrační foto.
Na Šternbersku zakázali zalévat vodou z řek, místy je jen v tůních

Na části stavby narazili dělníci na zvýšené skalnaté podloží, což vyžadovalo změnu technologie výkopu. „A má bohužel i vliv na harmonogram provádění stavby,“ sdělila Jana Kohoutová.

V úseku kolem staveniště se jezdí po provizorní komunikaci kyvadlově. Zejména v dopravních špičkách se tvoří kolony, takže řidiči by měli počítat s několikaminutovým zdržením.

Podle Ředitelství silnic a dálnic by mělo být hotovo na konci října. Náročná oprava vyjde podle ŘSD zhruba na 46,7 milionu korun bez DPH.