Stavební firma čeká jen na to, až se v dubnu rozběhnou obalovny a ustálí počasí. Pak se začne pokládat asfaltový koberec v úseku od hypermarketu Albert směrem k pekárně. Práce výrazně pokročily také v areálu Juty, kde už se rýsuje část budoucí silnice.

„V jarních měsících zbývá dokončit úsek silnice za hypermarketem Albert, kde jsou už hotové konstrukční vrstvy. Čeká se jen na zahájení provozu obaloven a vhodné klimatické podmínky, aby bylo možné položit asfalt. Jakmile bude tato část hotová, řidiči už nebudou muset projíždět Denisovou ulicí, ale zamíří přes Tovární kolem bývalých garáží směrem k pekárně,“ přiblížil přerovský radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Výstavba dálnice D1 Lipník - Přerov - konec září 2019. Ilustrační foto
D1 kolem Přerova je o krok blíž, soud zamítl stížnost. Začnou letos?

Zbývá dodělat také chodníky pro pěší v Tovární ulici, aby už lidé nemuseli škobrtat kolem plotů po provizorních cestičkách.

Práce na podzim výrazně pokročily i v areálu Juty, který protne nová silnice. Její část už je hotová a byly zde položeny i živičné vrstvy. Na jaře budou práce dál pokračovat.

„Po dokončení úseku v Tovární ulici se stroje přesunou na křižovatku Velké Novosady - Komenského - Kojetínská, kde začnou další práce. Bude samozřejmě snaha o co nejmenší zásah do dopravní situace v Přerově, ale omezení během této etapy určitě nastanou,“ nastínil radní pro dopravu Tomáš Navrátil.

Plánovaná stavba dálnice D55 v km 4.600 až 4.750 prochází areálem živočišné výroby společnosti Agra Velký Týnec., 18. února 2021
Problém s D55 u Krčmaně? Chybí návaznost u staveb v areálu Agry

Zcela nová čtyřproudovka

Průpich je součástí vnitřního průtahu městem a má přispět k větší plynulosti dopravy v Přerově.

Silnice o délce 826 metrů bude začínat na křižovatce ulic Velké Novosady - Komenského - Kojetínská, protne areál bývalé firmy Juta, povede podél autobusového nádraží a napojí se na Tovární ulici. Po dokončení stavby tu vznikne zcela nová čtyřproudová komunikace.

„Odborníci, kteří se na plánech podíleli, slibují, že ve finále bude přerovská doprava plynulejší, rychlejší a bezpečnější, protože průtah se stane jakýmsi sběračem z místních komunikací,“ vysvětlila už dříve mluvčí radnice Lenka Chalupová.

Mimoúrovňové křížení v Předmostí s novou okružní křižovatkou u Lidlu. Auta po ní začala proudit v úterý 21. září v odpoledních hodinách.
Špunt už minulostí? V Přerově otevřel nový rondel na příjezdu od Olomouce

Náklady na stavbu průpichu činí 189 milionů korun a Přerov se finančně podílí částkou 22 milionů.

„Z rozpočtu města se bude financovat například komunikace pro pěší a cyklisty nebo nové světelné signalizační zařízení, které zajistí zelenou vlnu, již známe i z jiných měst,“ uzavřel Tomáš Navrátil.