„Příliv teplého vzduchu od jihozápadu ukončí výrazná studená fronta, která bude v pondělí večer přecházet přes naše území k jihovýchodu,“ sdělil Václav Smolka z ostravského regionálního předpovědního pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.

V neděli bude v Olomouckém kraji stoupat rtuť teploměru i nad 25 stupňů Celsia a pod 20 neklesne ani během pondělí.

Na pondělní odpoledne předpovídají meteorologové déšť, který může být i vydatnější, ojediněle se mohou objevit bouřky. V závěru dne již budou na horách srážky smíšené a sněhové. Noční teploty pak v Olomouckém kraji klesnou na plus čtyři až nula.

„V noci na úterý může ve vyšších a horských polohách napadnout pět až patnáct centimetrů mokrého sněhu. Ráno se může i v nižších polohách přechodně tvořit sněhová pokrývka,“ informoval meteorolog Václav Smolka.

V úterý bude zpočátku zataženo s doznívajícím deštěm nebo deštěm se sněhem, postupně sněžením. Večer dojde k ubývání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty nepřekročí sedm až jedenáct stupňů Celsia.

Ve středu by mělo být polojasno, postupně oblačno, místy i zataženo a na jihu Olomouckého kraje ojediněle slabý déšť. V noci může teplota klesnout i pod nulu.

„Nejnižší noční teploty plus tři až minus jeden stupeň. Nejvyšší denní devět až třináct,“ sdělil meteorolog.

Legendární třešňová alej podél silnice z Mostkovic na Ohrozim - začátek května 2020
Třešňová alej na "Hitlerově dálnici" umírá. Stářím i suchem, co bude dál?
Kadeřnice se od pondělí opět mohou pustit do práce. Musejí však splnit řadu hygienických opatření. Na snímku kadeřnice Kristina Nováková z Drahanovic. (7.května 2020)
Kadeřnice vyráží do boje se zanedbanými účesy. Se štítem a rouškou