Tento plán pak na svém posledním zasedání schválila rada města.

„Navrhované termíny jsou nastaveny dle našich požadavků a umožní zahájit rekonstrukci koupaliště po letní sezóně 2017 s uvedením rekonstruovaného koupaliště do provozu v sezóně 2018," prozradil náměstek primátorky Zdeněk Fišer s tím, že město hodlá dát na projektovou dokumentaci více než milion korun.

Ten také uvedl, že vrahovické koupaliště by nemělo rekonstrukcí přijít o svůj charakter.

„Koupaliště by mělo zůstat stejné. Bazén je v dezolátním stavu a tak dojde ke koupi nové bazénové vany. Dojde také na opravu a modernizaci sociálního zázemí, třeba šaten," uvedl dále náměstek Zdeněk Fišer.

Koupaliště ve Vrahovicích

Koupaliště ve Vrahovicích. Autor: DENÍK/Radim Havlík

Sokol souhlasí

Město už dlouhodobě zvažovalo odkup koupaliště od jeho současného majitele, kterým je tělovýchovná jednota Sokol. Zatím se tak ale nestalo.

„Odprodej musí schválit zastupitelstvo. Souhlas Sokola je, jsou stejně tak i vyřešené věci na katastru," uvedl Rudolf Raška, představitel vrahovického Sokola.

Podle jeho slov by odkup byl nejlepší možnou variantou.

„Jsme rádi za odkup městem. Nebyli jsme dále schopni udržet provoz koupaliště. A zachované by být mělo, protože k Vrahovicím patří," uvedl.

Stejného názoru jsou i místní obyvatelé. Loni při dotazování na problémy ve Vrahovicích právě nejistotu kolem budoucnosti koupaliště označili za jeden z hlavních.

Zprávy o jeho brzké rekonstrukci tak řadě lidí udělaly radost. „Je dobře, že se s koupalištěm něco udělá. Určitě bude lepší než teď. Sám tam chodím, letos jsem tak dvakrát třikrát," řekl třeba Adam Došlík.

Nový bazén i wellness

Na druhém konci města než jsou Vrahovice by pak navíc měl vyrůst nový krytý bazén. Zdaleka však ne pouze on. Důvodem je podle Zdeňka Fišera ekonomická stránka investice.

„Vlastní bazén prodělává všude. Je třeba, aby byl areál soběstačný. Například v Uherském Hradišti bazén prodělává, doplňkové služby jako třeba wellnes či různé atrakce ztrátu pokrývají," uvedl náměstek primátorky s tím, že by se měl Prostějov tímto modelem inspirovat.

Na aquapark, který by tam měl získat padesátimetrový plavecký bazén, už město nechalo zpracovat projekt.