Ještě před tím, než se vydal na několikakilome­trovou procházku domů odpověděl na několik dotazů.

Jaké to bylo ve vězení?
Kriminál je hodně zajímavé zařízení. Je těžké popsat, jak to tam chodí. Je to takový trošku jiný svět. Měl jsem výhodu, že jsem byl na cele jen s dvěma muži, kteří „seděli" za drobné podvody. Opravdu jsem tam nic strašného nezažil. Musím uznat, že se v olomoucké vazební věznici výborně vaří.

Na co se teď nejvíc těšíte?
To je hodně těžká otázka. Já jsem z toho přerušení trestu opravdu hodně překvapený. Nejvíc se těším na to, že se projdu pěšky domů do Bystrovan. Tolik svobody jsem už hodně dlouho nezažil.

Budete si už svobody víc vážit?
To ještě uvidím. V budoucnu se možná do vězení budu muset zase vrátit. Znovu mě vyšetřuje policie, tentokrát kvůli vyhýbání se vězení. V nejbližších dnech mě čeká další výslech. Uvidím, jaký trest vyfasuji tentokrát.

Budete se hájit zase sám?
Zatím mi byl v této věci přidělen právník, kterého se doufám brzy zbavím. Velice rád bych se totiž zase hájil jen sám. V tomto případě ale mám právníka úředně nařízeného, což asi budu muset tentokrát respektovat.

Maloval byste po této zkušenosti na plakáty znovu?
Některé drobnosti bych zřejmě udělal jinak, ale myslím, že celkově jsem to všechno zvládl podle mých představ. I po této zkušenosti s kriminálem bych se do malování plakátů pustil zase. Blíží se volby, určitě si s kamarády o tom zase promluvím.Záleží na tom, jak se na mě budou politici z plakátů tvářit. Pokud se mi budou zase vysmívat, asi jen těžko odolám.

Jak vnímáte podporu, které se vám dostalo?
Já o ní ani moc nevím. Na Pankráci jsem neměl ani rádio, tři týdny jsem byl odstřižený od světa. Zaslechl jsem jen něco o malé demonstraci, která v Olomouci byla v úterý.

Co budete dělat v nejbližších dnech?
To opravdu vůbec netuším. Snad si to rozmyslím během té několikakilometrové procházky domů.

SOUVISEJÍCÍ: "Malíře tykadel" Smetanu propustili z olomoucké věznice