Odkoupení okolních pozemků za 80 milionů je pro plánování a financování rozsáhlých oprav stadionu klíčové.

Už příští rok v březnu by mohly být parcely zahrnující strojovnu, malou halu a okolní prostory v majetku Olomouce.

Město s vlastníkem, společností Hokejová hala, dojednalo možnost prodeje. Už chybí jen souhlas zastupitelstva, které bude o věci jednat 11. září.

„Mohu potvrdit, že se podařilo prolomit pozemkovou problematiku kolem celého hokejového stadionu. S největší pravděpodobností bude na radě projednán návrh smlouvy, na základě které by v březnu mělo dojít k převzetí všech těchto pozemků. Samozřejmě poté, co zaplatíme částku, kterou schválí zastupitelstvo,“ řekl Deníku primátor Antonín Staněk s tím, že za pozemky má město zaplatit přibližně 80 milionů korun.

Rekonstrukce zimního stadionu je podle primátora otázkou budoucnosti.O dohodě mezi vedením města a majitelem pozemků informoval server olomouc.cz.

To, že jednání jsou na dobré cestě, potvrdil Deníku člen představenstva společnosti Hokejová hala Antonín Polák.

„Nalezli jsme rámcovou shodu s městem Olomouc na podobě a rozsahu převodu souboru majetku naší společnosti umístěného a vážícího se k lokalitě zimního stadionu v Hynaisově ulici v Olomouci. Zahrnuje zejména objekt strojovny a trafostanice s veškerým vybavením a zařízením, takzvanou malou halu, veškeré okolní pozemky i všechna související práva,“ řekl a doplnil, že se nyní intenzivně jedná o návrzích smluv.

Ledová kostka? Příliš ambiciozní

Podle původní studie se měl stadion proměnit v multifunkční městskou halu s parkovacím domem za zhruba miliardu korun.

Takzvaná Ledová kostka, jak se projektu říkalo, je však podle primátora Staňka příliš ambiciózní projekt.

„Osobně si umím představit rozsáhlou rekonstrukci stávajícího sportoviště, podobně jako například v Přerově. Bez enormních nákladů. Je nutné uvést stadion do stavu, který bude odpovídat 21. století,“ doplnil primátor.

A dodal: „Když nic jiného, chceme do voleb připravit alespoň všechno pro opravu malé haly. Věřím, že se podaří i více, než je příprava projektu. Ta plocha je velkou prioritou, ve městě chybí.“Olomouc má v rozpočtu rezervy, které osmdesátimilionovou investici pokryjí.

„Jsme schopni tuto situaci v příštím roce zvládnout, aniž bychom si museli brát úvěr nebo omezovali plánované investice v roce 2018. Ekonomická situace města je velice dobrá,“ doplnil Antonín Staněk.

Společnost Hokejová hala začala s městem o prodeji svých klíčových nemovitostí v okolí zimního stadionu jednat počátkem letošního roku.

Díky tomu, že strany dospěly k dohodě, může nyní Olomouc žádat na rekonstrukci sportoviště o dotaci z ministerstva školství.

PSALI JSME:

březen 2012

prosinec 2013

duben 2014

listopad 2014