Do rekonstrukce prvního úseku od křižovatky třídy Svornosti s ulicí Kmochova se stavební firma pustila počátkem prázdnin. Tato etapa by měla být dokončena 21. srpna. Následně se bude pokračovat ve zbylém úseku po křižovatku s ulicí U Kovárny.

„Oprava spočívá v obměně asfaltových vrstev krytu místní komunikace a betonových obrubníků. V rámci stavební činnosti budou upravena místa pro přecházení a přechody pro chodce do požadovaných standardů. Stávající šíře komunikace bude využita pro umístění parkovacích zálivů,“ informoval před startem rekonstrukce stavební technik odboru dopravy magistrátu Svatopluk Kukla.

Pivní budka v obci Malé Hradisko, 6. srpna 2022
VIDEO: Turisté hasí žízeň u pivních budek na Prostějovsku. Popularita je velká

V ulici se bude nově parkovat kolmo, nikoli šikmo jako doposud. Podle magistrátu vzniknou parkovací místa pro celkem 92 vozidel, z nichž pět míst bude vyhrazených. Společně s úpravou parkovacích stání projekt řeší také prostor pro umístění kontejnerů.

Stavební úprava místní komunikace bude podle magistrátu vedena v režimu „ZÓNA 30“.

Náklady na provedení stavby jsou 5,4 milionu korun. Opravou projde celkem 223 metrů komunikace. Kompletně hotovo by mělo být počátkem října.

Harmonogram:

Do 21. srpna budou práce probíhat za plné uzavírky v první části stavby od křižovatky s ulicí Kmochovou po budovaný zvýšený práh s místem pro přecházení, který bude umístěn na komunikaci na úrovni domu tř. Svornosti  50. Druhá část opravované komunikace bude v provozu, včetně parkovacích míst.

V termínu od 22. srpna do 2. října budou práce probíhat za úplné uzavírky v druhé části stavby od zvýšeného prahu po křižovatku s ulicí U Kovárny. První část již opravené komunikace bude podmíněně v provozu, včetně parkovacích míst.

Zdroj MMO