„Projeli jsme se a je to perfektní. Je to úplně něco jiného, je to bezvadné a velice pohodlné,“ shodli se Alena a Vítězslav Lounovi z Olomouce.

Jízdu na speciálních kolech si pochvalovali i manželé Hovadíkovi.

„Je to senzační. Kvůli zdravotním důvodům jsem si myslela, že už nebudu na kole jezdit. Elektrokolo ale otevírá nový svět, vracíte se do mládí, jedete na kole, jako když jste měli spoustu energie. Vážně o jeho pořízení budeme uvažovat,“ svěřila se s dojmy Alice Hovadíková.

Senioři si mohli vyzkoušet terénní, městské ale i skládací elektrokolo, nechyběla ani koloběžka s motorem.

„Senioři si mnohdy myslí, že už jízdu na kole nezvládnou a tohle jim otevře nový obzor, opět mohou být zase mobilní. Pro seniory je elektrokolo skvělý výrobek,“ řekl Jaroslav Kuboš, majitel společnosti Akuma – Motors, kde se ukázky konaly, a doplnil, že cenově se kolo pohybuje okolo 25 tisíc korun a výš.

Projekt Senioři bez hranic je určený nejen olomouckým seniorům a koná se už šestým rokem. A například manželé Hovadíkovi se jej účastní od samého počátku.

„Byli jsme už v lanovém centru, hráli bowling, byli na vycházkách a teď jsme se přihlásili ještě na Nordic walking. Takový projekt velmi vítáme, s manželem si myslíme, že je to bezvadný počin,“ shodli se.

Senioři bez hranic nabízí program pro seniory ve věku 55 + v červenci a srpnu. Je potřeba se ale vždy předem přihlásit, všechny aktivity jsou zdarma.

„V kruhu svých vrstevníků a bez pocitu studu si mohou vyzkoušet jízdu na in-line bruslích, která se bude konat ke konci prázdnin, taky třeba lanové centrum, kde je letos nová velká houpačka, a nově budeme mít zajímavou přednášku, deset rad, proto, jak si opravu užít dne,“ řekla Milada Šnajdrová, autorka a koordinátorka projektu a doplnila, že každé léto se do akcí zapojí až okolo šesti set padesáti účastníků.

Program na nejbližší dny, včetně novinek a aktualit je uveden na webu www.senioribezhranic.cz