Helena Vodáková, 36 let, Účetní, Bydliště: Holice

V Holici jsem se narodila a nikdy jsem ani nepřemýšlela o tom, že bych mohla bydlet někde jinde. Město mě neláká a přímo na vesnici bych taky bydlet nechtěla. Holice není město ani vesnice, je to takový střed, a to mi vyhovuje. Bydlím v rodinném domku se zahrádkou a mám pocit, že ve městě bych nevydržela. Tady mám vše po ruce, žádnou nevýhodu vlastně nevidím. Dostanu se kamkoliv, ať už autobusem nebo autem.

Do deseti minut jsem bez problémů v Olomouci. Sice tady není příroda, protože tu máme průmyslovou zónu, ale mě tu spíše drží soukromí, které nám dává příměstská oblast. Mám tu rodinu, manžel a moje dvě děti jsou tu také spokojené, takže nevidím důvod proč bydlet někde jinde. Když chci někam za kulturou, třeba do kina nebo do divadla, tak zajedu do Olomouce, stejně jako na větší nákup.

Jinak nakupuji vše tady. Kino jsme tu sice měli také, ale už je zrušené. Děti chodí do kroužků v Olomouci, a i škola tady zprostředkovává různé kroužky, takže není nouze. Je tu i aerobik a tai–tchi pro dospělé, no prostě spousta možností.

Veronika Štefková