Vojtěch Hrudník,68 let,důchodce. Bydliště: Velký Týnec


Ve Velkém Týnci bydlím od narození a už jsem si tady tak zvykl, že bych určitě neměnil. Je to velká vesnice, máme tady všechno. Nevzpomenu asi na nic, co by nám tady chybělo.

Se vším si vystačíme. Jsou tady obchody, pošta, kostel, škola i kino, což je zas dobré pro děti, nemusejí kvůli tomu až do Olomouce. Většinou nakupujeme tady, jen když je potřeba něco většího, tak nám to mladí přivezou z města.

Bydlíme až na konci vesnice, pět set metrů od lesa. Jednak je to moc krásný pohled do přírody a taky tam chodím na dřevo. Sbírám takové to odpadové a hrozně moc tak ušetřím za plyn.

Máme taky zahrádku, kde si pěstujeme ovoce a zeleninu, kus pole na brambory a obilí, každý rok se taky podaří vykrmit prase. Jsme tady opravdu spokojení.

Když tu žiji celý život, tak už se s celou dědinou dobře znám a to se mi líbí. Teď už se sem ale stěhuje hodně mladých a tím se ta vesnice tak nějak rozděluje a bude asi chvilku trvat, než se to zase spojí.

To mi vadí. Na dědině mají být všichni tak nějak pospolu, většinou se znají, ale ti mladí, ti ani nezdraví. A to se na vesnici nedělá.