Pavel Szotkowski, 20 let,student. Bydliště: Olomouc

Bydlím s rodiči kousek od centra v rodinném domě, což je celkem dobrá poloha, protože je odsud všechno blízko. To je na Olomouci dobré, je to město tak akorát. Mnohem víc jsem si ale za poslední rok zvykl na Brno, kde studuji.

Protože jsem dost kulturní člověk, oceňuji, že je tam nesrovnatelně víc možností, kam se za kulturou vypravit, a pro studenty je to i o hodně levnější. Je to rozdíl hlavně teď přes prázdniny.

Mám pocit, že se tady v Olomouci vůbec nic neděje. Po škole bych si v Brně rád našel i práci a odstěhoval se tam. I kdybych ale zůstal v Olomouci, nezlobil bych se. Mám tu dost kamarádů, se kterými zajdu občas na pivo, nebo někam vyrazíme.

Teď je to sice trošku těžší, protože doléčuji mononukleózu a musím se trošku mírnit, ale i tak se vždycky něco najde. Olomouc mám prostě rád, i když je to tu pro mě malé.

I to je důvod, proč si vůbec neumím představit, že bych žil na vesnici. Tam bych nešel ani omylem. Navíc nejsem zrovna manuálně zručný, takže bydlet sám v domě, muset se o všechno starat a umět opravit, asi by mi za chvilku spadl na hlavu.

Vidím to doma, co je kolem baráku práce, takže až si jednou budu zařizovat vlastní bydlení, určitě to bude byt.