Kateřina Borková, 31 let, právnička

Bydlí nedaleko centra Olomouce

"V Olomouci žiji od narození. Také jsem tu studovala, takže jsem ani neměla na výběr, jestli žít ve městě nebo na vesnici. Bydlím v bytě s maminkou a bratrem, který je právě v Americe. Teď už jsem ale v letech, kdy bych uvítala žít na vesnici.

Toužím po domečku, zahradě a větším soukromí. V paneláku je hodně sousedů, kteří jsou moc zvědaví, a to docela znepříjemňuje život. Na vesnici nikdo neřeší, jestli člověk vyjde ven v teplákách a dělá něco třeba na zahradě, protože tam pracuje každý.

Práce na zahradě mě baví, je to pro mě způsob relaxace. Proto ráda pomáhám babičce třeba sekat trávu a tak. Máme totiž chatu v Mitrovicích, což je asi 33 km od Olomouce a tam rádi trávíme volný čas. Maminka s babičkou jsou právě tam, tak se za nimi o víkendu chystám.

Hodně sportuji, protože jsem pořád zavřená v paneláku. Domeček, o který bych se starala, zatím nemám, tak se věnuji aspoň sportu. Hraji hokej, floorball, jezdím na bruslích a na kole a chodím do posilovny. Tohle je asi jediná výhoda města, že se mohu věnovat tolika sportům.

Každý den jezdím do práce na kole, je to zhruba čtyři a půl kilometru. Aspoň si každý den zasportuji a ušetřím tím i čas, protože na kole mi cesta trvá asi dvanáct minut a autobusem čtyřicet pět minut.

Už delší dobu se porozhlížím po domečku v nějaké vesnici poblíž Olomouce, třeba v Horce nad Moravou nebo Velkém Týnci, ale je to dost finančně náročné.

Nemovitosti a pozemky jsou v této době dost předražené. Každopádně bych chtěla zůstat v okolí Olomouce, protože tu to mám ráda. Není tu takový ruch, Olomouc je prostě město tak akorát."

Veronika Štefková