To jsou hlavní témata, na kterých staví svůj volební program olomoucká Občanská demokratická strana (ODS).

Programové priority představili ve čtvrtek dopoledne její kandidáti.

„Náš program je komplexní a řeší veškeré důležité oblasti života města. Vytyčili jsme si ale šest stěžejních témat, která nyní chceme komunikovat s veřejností a o něž se chceme přednostně zasadit," řekl současný olomoucký primátor a lídr kandidátky Martin Major.

Olomoucká ODS chce také nadále podporovat sport, kulturu, sociální organizace a sbory dobrovolných hasičů.

„Zaručíme minimálně sto milionů korun na přímou podporu těchto oblastí. Tyto peníze primárně nespojujeme s výtěžkem z hazardu. Jeho regulaci formou plošného zákazu nepodporujeme, z mnoha důvodů. Dívat se na tuto problematiku pouze optikou příjmů městského rozpočtu je ale naprostá chyba. Neziskový sektor si výraznou podporu města zaslouží bez ohledu na výsledek prosincového referenda," dodal Jan Holpuch, nynější primátorům náměstek.

Lidé budou mít šanci kandidáty potkat na řadě veřejných akcí, která jsou součástí kampaně. Ta by podle primátora Majora neměla přijít na víc než osm set tisíc korun.

Lékař Neoral i fotbalista Hapal

O hlasy voličů kromě obou zmíněných mužů budou bojovat nestraníci, kterých je na kandidátce olomoucké ODS hned dvanáct.

ezi nimi je například pod pořadovým číslem tři uznávaný neurochirurg Čestmír Neoral. Dalšími jsou sportovec Jan Jílek, hudebník Lukáš Mareček, fotbalista Pavel Hapal, podnikatel a bývalý manažer SK Sigma Olomouc Martin Rak, či paralympijská vítězka Evu Kacanu.

„Na naší kandidátce jsou velice schopní lidé. Naším velkým přáním je získat deset procent hlasů," zmínil na závěr Martin Major.

Část kandidátů ODS Olomouc. Zleva neurochirurg Čestmír Neoral, náměstek primátora Jan Holpuch, lékařka Jaromíra Banková, ředitel záchranné služby Ivo Mareš, sportovec Jan Jílek a vedoucí radničního oddělení kultury Radim Schubert

Část kandidátů ODS na olomouckou radnici. Zleva neurochirurg Čestmír Neoral, náměstek primátora Jan Holpuch, zubní lékařka Jaromíra Banková, ředitel krajské záchranné služby a současný olomoucký zastupitel Ivo Mareš, primátor Martin Major, sportovec a trenér Jan Jílek a vedoucí oddělení kultury olomouckého magistrátu a taktéž zastupitel Radim Schubert. Foto: DENÍK/Veronika Kolesárová