Za dva roky dostane zcela nový, moderní kabát. Podobně jako Priory v Olomouci (od prosince 2012 Galerie Moritz) či Prostějově (od prosince 2013 Zlatá Brána).

„Pracujeme na projektové dokumentaci a nyní je celá stavba ve fázi posouzení vlivu na životní prostředí. Chtěli bychom získat co nejdříve stavební povolení s tím, že samotné zahájení plánujeme v roce 2015. Předpoklá­dáme, že rekonstrukce bude dokončena za rok a půl," uvedl Adolf Vlk, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Prior, obchodní domy.

„Přerovská Vaňkovka", která svůj oficiální název teprve hledá, má být moderním obchodním komplexem jednadvacátého století se vším, co k tomu patří. Stávající rozlehlé prostory a jednotlivá oddělení budou rozčleněny na menší obchůdky.

„Nová obchodní galerie bude modernější a vzdušnější. Na rozdíl od Olomouce či Prostějova ale projekt v Přerově počítá s parkovištěm na střeše, a to až pro tři sta aut," upřesnil.

Vizualizace přestavby Prioru v Přerově

Vizualizace přestavby Prioru v Přerově

Proměna Prioru v Přerově. Vizualizace Atelier 8000

Nižší a bez přístaveb

Záměrem investora je kompletní přestavba Prioru a přístavba nové části obchodního komplexu na místě stávajícího parkoviště, které v současnosti není příliš využité.

Současný čtyřpodlažní objekt bude během rekonstrukce snížen a budou odstraněny jeho pozdější přístavby. Nově tak vznikne převážně dvoupodlažní, v části třípodlažní objekt s parkovištěm na střeše, které má nahradit to stávající.

Budova bude navíc doplněna o plochy, zahrnující dopravní napojení na přilehlou ulici Šířava, příjezdovou a odjezdovou rampu k nadzemnímu parkovišti, prostor pro zásobování, místa pro parkování zaměstnanců a upravované chodníky v okolí stavby.

Obchodní galerie i se zpevněnými plochami a zelení zabere zhruba 17 462 metrů čtverečních.

Proč tolik supermarketů?

Přerovští radní nový vzhled obchodního domu Prior jedině vítají.

„Záměr podporujeme už z toho důvodu, že na střeše objektu vzniknou nové parkovací plochy," zhodnotil náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS).

Zaparkovat v centru Přerova je totiž mnohdy nadlidský výkon.

Změnu vítají i obyvatelé města.

„Že zmizí obrázek, na který jsme už léta zvyklí, mi vůbec nevadí. Centrum města by mělo být moderní a pro lidi. Jen nerozumím tomu, proč je tady tolik supermarketů," vyjádřil svůj názor jeden z Přerovanů Libor Matyáš.