Trailer, ve kterém nechybí humor ani dobrodružství, představuje Elišku Křenkovou, Marka Lamboru, Natalii Germani, Romana Zacha, Simonu Hábu Zmrzlou, Martina Písaříka, Jakuba Ouvína a nově i posily Vojtu Kotka, Petru Nesvačilovou a Karla Dobrého. Celý příběh je ponořen do dechberoucích Barrandovských lokací, které ve filmu představují magické město Ayra.

Trailer k pohádce Princezna zakletá v čase 2

Zdroj: Youtube

Magii ve světě Oberon, kde se příběh odehrává, tvoří pět hlavních prvorun. Kromě prvoruny času, která hrála ústřední úlohu v prvním dílu, jsou to runy života, smrti, elementů a prostoru. Na scénu přichází tajemný alchymista, který chce prvoruny ovládnout, a získat tak moc nad veškerou magií. Tomu se snaží zabránit trio hlavních hrdinů z prvního dílu, princezna Ellena, Jan z Calderonu a alchymistka Amélie. Tentokrát proti nim ale stojí zlo tak mocné, že to bez pomoci nezvládnou. Své síly tak spojí s alchymisty z kouzelného města Ayra, kteří se zapřísáhli magii chránit.

Primátor Olomouce Miroslav Žbánek
Kdo chce vést vaši obec na Olomoucku? Deník přináší volební kandidátky

Runa času pro Amélii

Hlavní protagonistkou Princezny zakleté v čase 2 je alchymistka Amélie v podání Elišky Křenkové, na kterou se diváci mohou těšit rovnou dvakrát.

„V pokračování jsme nechtěli opakovat stejný předpoklad děje, jako v prvním dílu. Proto jsme se rozhodli dát runu času Amélii, na kterou má nyní ale úplně odlišný účinek. Rozštěpí jí v čase, proto se ve filmu objevuje její současná verze, ale i verze z minulosti. I v druhém díle si tedy hrajeme s časem,“ říká režisér Petr Kubík, který na filmu pracoval společně s Lukášem Danielem Paříkem a Viktorem Krištofem.

Natáčení pohádky Princezna zakletá v čase 2 na hradě Bouzov. Herečka Natalia Germani. 6. dubna 2022
Na Bouzově natáčí pokračování úspěšné pohádky, podívejte se

Na cestě za alchymisty a bojem proti zlu Amélii kromě její dvojnice doprovodí nejen manželský pár princezna Ellena (Natalia Germani) a princ Jan z Calderonu (Marek Lambora), ale nově se k hereckému ansámblu připojil ve výrazné roli i herec Vojta Kotek.

První díl Princezny zakleté v čase, který vyšel v roce 2020, ukázal, že i v České republice se dá natočit úspěšná fantasy pohádka, filmový žánr, který pro svou náročnost v tuzemsku prakticky nevzniká. Dokonce představuje jediný český film v historii, který se stal na měsíc nejsledovanějším snímkem na Netflixu. Zaznamenal úspěch jak u českého, tak zahraničního publika. Na premiéru filmu Princezna zakletá v čase 2 se mohou diváci těšit 17. listopadu 2022.