Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK) minulý měsíc udělal průzkum, jehož výsledek rozhodne.

Buď se zachová současná trasa a autobusy nadále pojedou přes zastávku U zlaté koule, nebo bude tato zastávka nahrazena jinou.

V tom případě by lidé vystupovali a nastupovali pod fakultní nemocnicí na městském průtahu, na zastávce Dvořákova.

Případná změna by se týkala pěti autobusových linek mířících do Olomouce z Konice, Rakové u Konice, Lutína, Loučky a Olbramic.

Odpovědělo jen 18 lidí

Cestující, které tyto linky hojně využívají, mohli vyjádřit svůj názor do 27. září.

„Do průzkumu se zapojilo jen 18 lidí. Nyní se budou požadavky vyhodnocovat a na základě převážných žádostí dojde k úpravám trasování,“ prozradila ředitelka KIDSOK Kateřina Suchánková.

„Veřejnost se k těmto přestupním uzlům vyjadřovala již od počátku letošního roku. Názory na vedení tras se natolik lišily, že nebylo možné spravedlivě rozhodnout,“ doplnila.

„Pro lidi je z mého pohledu lepší zastávka U zlaté koule. Je z ní dobrá dostupnost na tramvaje, což pod nemocnicí není. Záleží, kam mají zrovna namířeno, ale většinou by asi museli pokračovat městským autobusem, popřípadě dojít pěšky na tramvaj až na Pražskou nebo k Výstavišti Flora,“ řekl jeden z autobusáků, který po této trase vozí cestující už mnoho let.

„Dříve se tamtudy jezdívalo, pak to předělali „ke kouli“ a na to si už místní i dojíždějící za ty roky zvykli,“ nechápe plánovanou změnu.

Výsledek průzkumu by měl být znám během října, nové jízdní řády začnou platit od 9. prosince.