Jsou pro změnu, která straně vrátí ztracené voliče. Delegátům celorepublikového sjezdu nabízejí novou tvář, jež uvnitř sociální demokracie nevyděluje žádný názorový proud.

"Potřebujeme novou tvář do vedení sociální demokracie, věrohodnou a zkušenou. Tuto potřebu ČSSD jsme zvedli jako první a byla to naprosto jasná volba. Antonín Staněk není členem žádného proudu a je schopen jednotlivým proudům naslouchat, srovnat je a zaštítit. Navíc je srozumitelný a čitelný," vysvětloval krajský předseda Jiří Zemánek, proč pro Staňka zvedlo roku 95 procent delegátů krajské konference.

Šance uspět mezi kandidáty na stranický post číslo 1 není podle Zemánka v případě Staňka malá.

"Myslím, že na sjezdu nebudou platit dohody, které se vždy dělají. Půjde se na krev a budou rozhodovat projevy jednotlivých kandidátů, a to zda budou důvěryhodní a sjezd, 500 lidí jim uvěří. Pan primátor má velkou šanci," odhadoval Zemánek.

Kandidátů na předsedu ČSSD je celkem sedm a největší pozornost je zaměřena na tři známé zváře a žádné nováčky: Jana Hamáčka, Jiřího Zimolu a Milana Chovance.

Na sjezd, který se uskuteční 18.února v Hradci Králové, pojede z Olomouckého kraje 30 delegátů, z nichž čtyři jména volila nedělní konference.