Manažer a olomoucký radní za ČSSD se vypařil jako pára nad hrncem a týdny se o něm nevědělo. Byl v Rakousku a později vysvětlil, že už toho na něj bylo moc.

Zájemci o ředitelský post mohou poslat přihlášku do 31. října. Požaduje se vysoká škola ekonomického, právního, ekologického nebo technického směru, aspoň pětileté manažerské zkušenosti, orientace v oboru.

Petříka vymazala policie z databáze pohřešovaných osob na konci června. Zmizení později vysvětlil vyhořením. Psychický tlak podle jeho slov vyústil ve zkratové jednání.

V prohlášení, které tehdy Deník obdržel, se omluvil za problémy, které způsobil.

Petřík je za ČSSD v dosavadní Radě města Olomouce jako neuvolněný člen. S Petříkem počítala jeho strana na kandidátce, kde figuroval na čtvrtém místě. Spolustraníci jej vyškrtli.

Na Floře přihlášky do půli listopadu

Svého nového šéfa hledá i olomoucké Výstaviště Flora. 

Přihlášku do výběrového řízení na ředitele lze poslat do pátku 16. listopadu. Nový šéf výstaviště nastupí příští rok 1. února.

Stávající ředitel Jiří Uhlíř byl k tomuto datu odvolán už koncem května.

„Důvodem k odvolání byly rozdílné představy o řízení společnosti,“ uvedl již dříve mluvčí města Michal Folta.

Zájemci o post musí mít vysokoškolské vzdělání, manažerské zkušenosti a znalost světového jazyka. Musí také představit návrh koncepce a organizace řízení Flory Olomouc.


Autor: Daniela Tauberová a Nikola Salvetová