Společně s kolegy z cizinecké policie, policisty se služebními psy a hlídkami Celního úřadu v Olomouci hlídky odkláněly vytipované automobily nad 3,5 tuny na dvě stanoviště u dálničního oddělení. Tam řidičům kontrolovali doklady, vozidla, přepravovaný náklad a dodržování předpisů.

„Kolegové z cizinecké policie se zaměřili na platnost a pravost dokladů cizinců, dodržování pobytového režimu, kontrolu vstupu a pobytu cizinců na území České republiky. Při kontrolách použili detektor tlukotu srdce, který signalizuje v uzavřených prostorách živé osoby, popřípadě převážená zvířata,“ popsala Marta Vlachová z krajského policejního ředitelství.

Policisté při dopravní akci využili sedm psů se speciálním výcvikem - tři na vyhledávání omamných a psychotropních látek, jednu „specialistku“ na vyhledávání palných zbraní a jejich komponentů, dva „odborníky“ na vyhledávání výbušnin a jednoho psa určeného na běžnou policejní činnost jakou je zadržení nebo hlídání zajištěné osoby.

Podrobnými kontrolami ve čtvrtek prošlo 34 vozidel, z tohoto počtu bylo 30 zahraničních. Policisté zjistili čtyři přestupky (nevyhovující technický stav, telefonování za jízdy a porušení povinné doby přestávek). Uložili pokuty za celkem 2 700 korun a dvě kauce v hodnotě 10 tisíc korun.