V některých okrscích, kterých má Olomouc necelou stovku, však uštědřil Babiš Pavlovi porážku.

Zajímavý je v některých částech města zisk Danuše Nerudové, který ji ve třech olomouckých okrscích vynesl na druhou příčku.

V jednom okrsku dokonce senátor Pavel Fischer těsně přeskočil Babiše a odsunul jej tam až na čtvrté místo.

Výsledky 1. kola prezidentských voleb v OlomouciVýsledky 1. kola prezidentských voleb v OlomouciZdroj: Deník

Andrej Babiš, který v Olomouci první kolo prohrál na celé čáře, v řadě okrsků slavil výhru. V několika porazil Pavla ziskem přesahujícím 40 procent.

Velké oblibě se Babiš těší například v okrsku číslo 21 zahrnujícím třídu Míru a ulici Politických vězňů nebo okrsku 44 na ZŠ Nedvědova, kde má ještě více podporovatelů - 43 procent.

O prezidentovi České republiky rozhodne druhé kolo. Utkají se v něm Andrej Babiš (vlevo) a Petr Pavel.
Koho budete volit ve 2. kole? Takto odpověděli olomoučtí politici

O pozoruhodný výsledek se postarali voliči v okrsku číslo 3, který zahrnuje Žerotínovo náměstí a blízké ulice.

Vyhrál zde Pavel se ziskem 47,2 procenta, se kterým by však do druhého kola vykročila ekonomka Nerudová, která v této části Olomouce dostala 20,7 procenta hlasů.

Andrej Babiš neskončil ani třetí, ale až na čtvrté příčce. Babiše přeskočil o více než 0,5 procenta senátor Pavel Fischer.

Nerudová by do druhého kola postoupila jako druhá za Pavlem ještě v okrsku číslo šest, volební místnost ZŠ Spojenců, kam šli volit obyvatelé třídy Svobody, Vídeňské, Palachova náměstí nebo Nerudovy. Pavel zde dostal 47,3 procenta, Nerudová 18,7 a Babiš 16,33.

Nerudová skončila stříbrná i v okrsku 78 zahrnujícím ulice U Sportovní haly, U Morávky, Na Střelnici, Vlkovu nebo část Lazecké. Pavlovi zde dali voliči 41,7 procenta hlasů, Nerudové 20,3 a Babišovi 20,1.

Andrej Babiš přichází volit v prvním kole prezidentských voleb, 13. ledna 2023
Olomoucko těsně pro Babiše, v Olomouci ale dominoval Pavel