Správa železnic teď v rámci postupného zvyšování úrovně zabezpečení železničních přejezdů pokračuje s doplňováním závor na přejezdech na silnicích druhé třídy. To je i případ aktuálně modernizovaných přejezdů na traťovém úseku Senice na Hané - Kostelec na Hané vybavených původně světelnou a zvukovou signalizací.

„Rekonstrukce přejezdů a instalace nových přejezdových zabezpečovacích zařízení s výstražnou signalizací a závorovými břevny tam současně probíhají na čtyřech přejezdech – mezi Náměští a Senicí na Hané, Slatinicemi a Lutínem, Slatinicemi a Drahanovicemi a také přímo v Drahanovicích u nádraží,“ informoval mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda s tím, že náklady na modernizaci přejezdů přesáhnou 60 milionů korun.

V letošním roce Správa železnic počítá s dokončením úprav dalších čtyř železničních přejezdů v Olomouci a jednoho v nedalekých Příkazích.

„V příštím roce by se, podle současných předpokladů, mělo začít s rekonstrukcí přejezdů například ve Skrbeni, olomoucké městské části Řepčín či u Příkaz,“ upřesnil Dušan Gavenda.