Nejvíce výjezdů mají hasiči na Jesenicku.

„Asi nejvážnější událost, u které jsme doposud zasahovali se stala v Jeseníku na ulici Otakara Březiny. Strom spadl na dvoupodlažní rodinný domek, částečně poškodil střechu a přetrhal dráty elektrického vedení. Hasiči na místo povolali techniku s hydraulickou rukou, která strom po dobu zásahu jistila, aby nespadl a ještě více nepoškodil dům. Jednotky jsou stále na místě, ulice je uzavřená," řekla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Rušno je také na operačním středisku hasičů Olomouckého kraje, které přijímá desítky telefonátů v souvislosti se silným větrem.

„Spousta hovorů se na operátory „přelévá" z Moravskoslezského kraje, kde je situace vážnější.Podle našich informací při událostech nebyl nikdo zraněn," doplnila Hacsiková.

Meteorologové prodloužili platnost výstrahy před silným větrem. Ten by v našem kraji, zejména na Jesenicku a Šumpersku, měl foukat až do dnešní 17 hodin.

Jak bude?

„V pátek odpoledne čekáme ustávání srážek a ubývání oblačnosti až na polojasno. Nejvyšší teploty dosáhnou 23 až 26 °C, na horách 16 až 20 °C," řekl meteorolog Českého hydrometeorolo­gického ústavu Eduard Jarcovják.

ČHMÚ v kraji varuje před silným pátečním větrem. Na hřebenech hor může dosahovat rychlosti až 30 metrů za sekundu, což je 110 kilometrů za hodinu. Odpoledne má vítr slábnout.

Předpověď na sobotu hlásí skoro jasno až polojasno, odpoledne přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty můžeme čekat od 14 do 10 °C, přes den bude nejvíce 22 až 26 °C.

Téměř stejné počasí přijde i v neděli. Jen přes den má být o něco tepleji, maxima budou 23 až 27 °C.