„O víkendu si přijďte posedět, bude hotovo,“ laškovali ve čtvrtek odpoledne pracovníci, kteří na Horním náměstí před vyhledávanou kavárnou v prvorepublikovém stylu stavěli „zahrádku“.

Konstrukce pro venkovní posezení hostů vyrůstaly ve čtvrtek i před kavárnami a restauracemi na sousedním Dolním náměstí.

Na své si během jarních svátků s letními teplotami přijdou i vyznavači zmrzliny. V provozu budou nejen celoroční podniky s čerstvou chladivou pochoutkou, jako například Zmrzlinárium Café Centro, ale i některé sezonní stánky.

„V nabídce máme zatím dva druhy točené, z toho jeden stoprocentní sorbet, i ledovou tříšť,“ zvala prodavačka občerstvení U Toma na Bělidlech. „V provozu máme i stánek na Horním Lánu u Terna,“ přidala další tip.

Ilustrační foto
Kam o velikonočním víkendu? Do zoo, na hrady, jarmarky i k vodě

Až 23 stupňů, pak ochlazení

Podle předpovědi bude o víkendu nadprůměrně teplo a relativně i slunečno. V sobotu, na Velikonoční neděli i Velikonoční pondělí se v nížinách Olomouckého kraje budou odpolední maxima pohybovat nad 20 stupni.

V sobotu a v pondělí mohou dosahovat 23 stupňů Celsia. V neděli předpověď avizuje nejvíc 22. V sobotu bude většinou polojasno, v neděli odpoledne se mohou vyskytnout přeháňky, v pondělí odpoledne přibyde oblačnosti a později na většině území Olomouckého kraje s přeháňkami nebo deštěm, ojediněle se mohou vyskytnout bouřky.

Aktuálně, do čtvrteční 22. hodiny, opět platí výstraha před silným větrem. Nárazy mohou dosahovat 55 až 70 kilometrů v hodině. Větrno má být i během víkendu.

Studie s názvem „Rekonstrukce ul. Palackého, Litovelské a tř. Míru“ počítá s pěší zónou v části ulice Palackého. Široké chodníky budou s kolejištěm v jedné výškové úrovni, navrženo je stromořadí. Smíšený provoz pěších a cyklistů.
Z Palackého příjemný bulvár pro pěší. Radní schválili proměnu rušných ulic

V příštím týdnu pak podle týdenní předpovědi pro celou republiku budou teploty tak trochu na houpačce.

V úterý se ochladí a maximum bude v průměru 12 stupňů, ve středu se odpolední teplota o dva tři stupně zvedne a ve čtvrtek opět klesne v průměru mezi 10 a 12. V pátek by měla jít rtuť teploměru znovu na horu.

Obnova lesa u pramene Odry ve vojenském prostoru Libavá, kde kůrovec udeřil vší silou. Dnes už rozlehlé holiny zarůstá druhově pestrý les, březen 2024.
U pramene Odry na Libavé opět roste les, krásnější. Vydejte se na výlet