Příjemných 21,5 v Olomouci a ve Zlatých Horách 23 stupňů naměřili ve středu odpoledne meteorologové.

Na pátek a sobotu předpovídají v nížinách Olomouckého kraje až 24. Sobota však bude poslední teplý a slunečný den. Pak přijde sešup o 10 stupňů a s ním sněhové přeháňky na horách.

Výlov Hradeckého rybníka v Tovačově.
Výlov v Tovačově je tady! Rybí dobroty o víkendu zavoní i v Šumvaldu

Ve čtvrtek bude přes den polojasno, ráno mlhy nebo nízká oblačnost. Odpoledne se postupně zatáhne a večer dorazí místy déšť nebo přeháňky. Nejvyšší teploty 19 až 22 stupňů, na horách dosáhnou maxima 13 až 17.

„V pátek přejde přes naše území od jihozápadu teplá fronta a za ní k nám bude přechodně proudit teplý vzduch,“ avizovala meteoroložka Eva Richtariková z ostravského předpovědního pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ)

Teploty v pátek odpoledne v Olomouckém kraji dosáhnou 20 až 24. Dopoledne se mohou objevit přeháňky, ale během dne se vyjasní na skoro jasno. V sobota přinese příjemné, až „letní“ počasí s maximy 20 až 24. Bude jasno až polojasno.

Sobota však bude poslední teplý a slunečný den.

„Později v sobotu nás bude přecházet studená fronta od severozápadu. Za ní k nám začne proudit studený vzduch od severozápadu,“ informovala meteoroložka.

Rozsvícení vánočního stromu na Horním náměstí v Olomouci. Ilustrační foto
Vánoční trhy v Olomouci už mají termín. Punče i bruslení zůstanou déle

Od pondělí jen 10°C, i méně

Od neděle začne oblačnosti přibývat, objeví se srážky, které na začátku příštího týdne budou od vyšších poloh přecházet ve smíšené či sněhové.

Citelně se ochladí. Ranní teploty klesnou v neděli v Olomouckém kraji na 10 až 6 a od úterý se budou pohybovat už jen slabě nad nulou. Denní teploty v neděli vystoupají na 10 až 14 stupňů Celsia. Více to už nebude.

V pondělí a úterý budou maxima kolem 10, v úterý i méně. Na horách se mohou objevit smíšené nebo sněhové

Týdenní výhled ČHMÚ avizuje do pátku průměrnou denní teplotu do 12 stupňů. Minima budou mezi nulou a třemi. Spíše listopadové počasí.