Až do pátku by měly nejvyšší denní teploty v Olomouckém kraji stoupat nad pět stupňů nad nulou, v nižších polohách nemá mrznout ani v noci.

Před víkendem pak s přílivem studeného vzduchu od severu teploměry na chvíli spadnou opět do pásma mrazu, výhled na začátek posledního adventního týdne však předpovídá opět oteplení.

Noc na úterý bude oblačná až zatažená, místy s občasným deštěm a nejnižšími teplotami mezi 4 až 1 °C. Přes den se pak v Olomoucém kraji čeká převážně oblačno, přeháňky zpočátku jen ojediněle, později může někde zapršet více.

"V úterý večer bude od západu přibývat oblačnosti a v závěru čekáme místy déšť, nad 1000 m sněžení. Nejvyšší úterní teploty 4 až 7 °C, na horách -2 až +2 °C," předpověděl Václav Smolka z Českého hydrometeorolgického ústavu.

Středa má být spíše pod mrakem, na většině území kraje s občasným deštěm a na horách se sněžením. V noci spadnou teploty k nule, přes den vystoupají až na 7°C.

Na podobné počasí to vypadá i ve čtvrtek: oblačno až zataženo, místy občasný déšť a teploty do 6 stupňů nad nulou.

Postupující fronta přinese v pátek ochlazení, ojediněle i sněhové přeháňky. V noci má mrznout, přes den se čekají teploty kolem nuly.

Během víkendu by se ale mohlo opět začít oteplovat a výhled na úvod příštího týdne zatím předpovídá nejvyšší denní teploty kolem 8°C.